Poniedziałek, 22 lipca 202422/07/2024
690 680 960
690 680 960

Dodatkowe pieniądze dla siatkarzy Avii Świdnik. Piłkarze też dostaną, jak wygrają derby z Motorem Lublin

Siatkarze Avii Świdnik otrzymali dodatkowe 100 tys. złotych na rozwój sekcji. Piłkarze, którzy także świetnie sobie radzą, dostaną podobną kwotę, jednak muszą wcześniej wygrać derby z Motorem Lublin.

W czwartek w Świdniku odbyło się oficjalne podziękowanie władz miasta dla siatkarzy Avii Świdnik za udany sezon. Spotkanie zorganizowano na stadionie miejskim przy ul. Sportowej 2. Oprócz burmistrza wzięli w nim udział Łukasz Reszka, prezes MKS Avia oraz Jakub Guz, kapitan siatkarzy i Wojciech Białek, drugi kapitan piłkarzy żółto – niebieskich.

Jak wyjaśniał burmistrz Świdnika Waldemar Jakson, fakt, że już w pierwszym roku funkcjonowania Miejskiego Klubu Sportowego siatkarze włączyli się do walki o awans do I ligi, tylko utwierdza w przekonaniu, że podjęto słuszną decyzję. Chodziło o powołanie gminnej spółki, która zajęła się kierowaniem żółto – niebieskimi.

„Miejski Klub Sportowy Avia Świdnik”, przejął drużyny siatkarzy i piłkarzy. Do zadań spółki należy utrzymanie poziomu sportowego na co najmniej obecnym pułapie w przypadku drużyn seniorskich i rozwój sportu amatorskiego dzieci i młodzieży poprzez szkolenie w piłce nożnej i siatkowej. Dodatkowo pod jej opieką jest stadion oraz ma zarządzać innymi obiektami, które mają powstać przy ul. Fabrycznej.

Z uwagi na wysoki poziom gry siatkarzy oraz ich ducha walki, burmistrz zadecydował o przekazaniu klubowi dodatkowych środków finansowych.

– Dziękuję za sezon pełen emocji, za wygranie wszystkich meczów przed własną publicznością. Jesteście wspaniałą wizytówką Świdnika. Doceniając waszą pracę chcę poinformować, że miasto przekaże dodatkowe 100 tys. zł na dalszy rozwój sekcji – mówił Waldemar Jakson.

Wspomniał także o piłkarzach Avii Świdnik, pochwalając również ich wysoki poziom gry. Obiecał, że jeśli ta bardzo dobra passa zostanie utrzymana, oraz żółto – niebiescy wygrają zaplanowane na 9 czerwca derby z Motorem Lublin, także będą mogli liczyć na dodatkowe środki, w kwocie 100 tys. zł.

(fot. nadesłane)
2018-05-24 16:59:44

2 komentarze

  1. no to teraz więcej jak pewne jest, że dokopią motórowi 3:0

Z kraju

Sport