Wtorek, 21 maja 202421/05/2024
690 680 960
690 680 960

Czytelnik pyta: „Dlaczego przy sklepie Ikea cały dzień pracują zraszacze, gdy każdy mówi o suszy?”

Nasz Czytelnik zwrócił uwagę na pracujące w rejonie sklepu Ikea zraszacze i pyta, czy w dobie suszy nie należałoby oszczędzać wody. Sieć sklepów odpowiada, że woda pochodzi z własnego zbiornika retencyjnego znajdującego się na terenie centrum handlowego.

Ostatnie upalne dni i problemy z wodą w wielu gminach w kraju sprawiają, że mieszkańcy regionu zaczęli baczniej przyglądać się, gdzie i w jaki sposób wykorzystywana jest woda. Jeden z naszych Czytelników zwrócił uwagę na pracujące zraszacze na terenie centrum handlowego Ikea w Lublinie.

– Czy wiecie dlaczego przy Ikea cały dzień pracują zraszacze, gdy każdy mówi o suszy? – pyta pan Michał i przesłał do nas nagranie prezentujące zieleń w rejonie sklepu oraz pracujące tryskacze. O sprawę zapytaliśmy przedstawiciela sieci.

– Potwierdzamy, że pokazany w nagraniu obszar zieleni to teren Centrum Handlowego Skende Shopping, którego właścicielem jest Ingka Centres. Z informacji uzyskanych ze sklepu IKEA w Lublinie, chciałabym również potwierdzić, że posiadamy własny zbiornik retencyjny, a tryskacze widoczne na filmie są zasilane zebraną wodą deszczową. Rozmiar zbiornika i sprawność systemu rozsączającego jest ograniczona. W przypadku nawalnych opadów zbiornik retencyjny górny i rozsączający dolny się przepełniają. Aby uniknąć uszkodzenia któregoś ze zbiorników wykorzystujemy zebraną wodę do podlewania terenów zielonych wokół centrum – wyjaśniła nam Aneta Gil z IKEA Retail Sp. z o.o..

(fot. pixabay.com)

61 komentarzy

  1. Co za głupi konfident.
    Niech by pojechał na wieś. Wiesniaki w każdym ogródku podlewają od rana do nocy. Jakoś na wsi suszy nie ma. Miasto oszczędza, segreguje śmieci etc
    Wiocha pali zimą wszystkim, śmieje.

  2. Niektórzy ludzie to wredne typy. Donosicielstwo czerpią TW Bolka zapewne.