W czwartek na obszarze województwa lubelskiego możliwe burze

W czwartek przeważający obszar Polski będzie w chłodniejszej masie powietrza. Za frontem rozbudowywać zacznie się wyż, który obejmie północną część Polski. Spodziewany jest rozwój burz, które pojawić mogą się również nad województwem lubelskim.

Rozwój burz możliwy jest już koło południa, ale zdecydowanie większa intensyfikacja zjawisk burzowych prawdopodobna jest na godziny popołudniowe i wieczorne. Przewidywany jest rozwój pojedynczych komórek burzowych, jak również 1-2 przypadków burz superkomórkowych. Oprócz tego prawdopodobne są struktury wielokomórkowe, ale na ogół powinny dominować pojedyncze komórki burzowe.

Kierunek przemieszczania się burz przebiegać ma z zachodu na wschód ze znaczną prędkością. Burzowa aura może utrzymać się nawet do drugiej części nocy, miejscami grzmieć może nawet do rana.

Czwartkowe burze zdolne będą do przynoszenia ulew o wysokości od 10 mm do 20 mm. Ryzyko zalań obniżać ma duża prędkość przemieszczania chmur burzowych, punktowo możliwy grad o średnicy do 2 cm i wiatr do 70 km/h. W ciągu dnia termometry pokażą od 24°C do 27°C.

W piątek wschodnia część Polski znajdzie się jeszcze w ciepłej masie powietrza. Niewykluczone są burze, lokalnie o gwałtownym przebiegu. Więcej informacji będzie można podać dopiero jutro z rana.

BIEŻĄCE POŁOŻENIE BURZ I OPADÓW POD ADRESEM PONIŻEJ
http://fanipogody.pl/burza-nad-polska-radar-opadow/

2018-09-13 07:03:54
(fot. FP)

7 komentarzy

  1. Wieśsław jezdem...

    „…grzmieć może nawet do rana…” – u niektórych, zwłaszcza młodych, tak może być!
    Dej Boze, dej Boze ! – Bo boćki już odleciały cza se radzić bez nich.

  2. Te fani Pogody więcej mają reklam na stronie niż treści.

  3. Grzmi i pada ale nie w lubelskim.

  4. Cóż, nie wyszło. Nie zawsze to, co numeryczne się sprawdza. KI, CAPE i LFTX czasami przeszkadzają. Zdrowy rozsądek też jest ważny i …doświadczenie. Ale było blisko. Koło 22.00 we wschodniej części województwa pojawiły się lokalnie słabe opady przelotne, może nawet i co zagrzmiało, jednak cała utworzona przed frontem, a może i w strefie frontowej – w godzinach popołudniowych i wieczornych – strefa opadów i burz objęła, przed północą, głównie województwa mazowieckie i łódzkie.

  5. I co fani pogody? Kolejna wtopa bo nic nie zagrzmiało

  6. Czy wy się słyszycie? „Rozwój burz możliwy jest już koło południa, ale zdecydowanie większa intensyfikacja zjawisk burzowych prawdopodobna jest na godziny popołudniowe i wieczorne.” Czy godzina 23:00 jest godziną wieczorną czy nocną? Gdzie były komórki koło południa? http://pl.blitzortung.org/historical_maps.php?map=15 na tym radarze ani jednej komórki. Pierwsza się pojawiła w okolicach 23:00 więc to nie jest jeszcze raz powtarzam wieczór.

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Ireneusz Krosny „Mowa ciała” w amfiteatrze na Poczekajce
Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi
Rekrutacja do drużyny futbolu australijskiego
Zasmakuj w Tradycji w Bychawie
Światowy Dzień Zwierząt – Dzień Otwarty Schroniska