690 680 960

„Deptak kultury”. W sobotę podniosą kratę na Bramie Krakowskiej (PROGRAM)

W najbliższy weekend w Lublinie odbędzie się „Deptak kultury”. Miasto Lublin oraz Centrum Kultury w Lublinie zapraszają m.in. na podniesienie w Bramie Krakowskiej kraty bronnej.

„Deptak kultury” – PROGRAM

Sobota 15.09

 • godz. 18.00-22.00 / miejsce: plac Łokietka / Łukasz Jemioła z zespołem – retro potańcówka
  Zespół postara się zabrać mieszkańców Lublina w podróż do dwudziestolecia międzywojennego za sprawą piosenek takich autorów Jak Henryk Wars, Jerzy Petersburski czy Władysław Szpilman. Muzycy przeniosą nas do czasów, kiedy jazz był muzyką do tańca.
  Zespół wystąpi w składzie: Łukasz Jemioła (gitara i śpiew), Urszula Czerniak (kontrabas), Michał Iwanek (piano), Tomasz Deutryk (perkusja), Krzysztof Pachla (saksofon altowy) i Artur Jargiło (trąbka). Koncert będzie promował nowo wydaną płytę „Retro na żywo”, której współproducentem jest Miasto Lublin.

 

 • godz. 20.00 / miejsce: Brama Krakowska / Podniesienie brony na Bramie Krakowskiej
  Przy specjalnej oprawie artystycznej, grze świateł, muzyce dawnej i udziale lubelskich grup rekonstrukcyjnych krata bronna zostanie na nowo oddana Bramie Krakowskiej i mieszkańcom Lublina. W wydarzeniu wezmą udział: Zespół Tańca Dawnego „Belriguardo”, Zespół Werblistów, Sbandieratori Belriguardo – Historyczna Żonglerka Flagami. Krata bronna będzie kolejną atrakcją turystyczną obrazującą mieszkańcom i turystom dawny system obronny Starego Miasta.

Niedziela 16.09

 • godz. 15.00-22.00 / miejsce: lubelski deptak
  Na deptaku pojawią się bohaterowie wolności: Józef Piłsudski, Ignacy Daszyński, Idzi Radziszewski. Poruszać się będą bryczką konną, ale bez użycia koni. W przestrzeni miasta zagra także Lublin Street Band – szalona, dziesięcioosobowa orkiestra zarażająca pozytywną dawką jazzowo-funkowej energii. Jazz, funk, szalone improwizacje, autorskie kompozycje i zupełnie nowe aranżacje standardów jazzowych i numerów znanych z filmów gangsterskich w zawodowym wykonaniu to najmocniejsze strony bandu. Moc instrumentów dętych porwie każdego!

 

Wydarzenie odbywa się w ramach lubelskich obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości „Lublin 1918-2018. Inspiruje nas wolność”.

deptak_kultury_www,klOWfqWibGpC785HlXs

2018-09-13 07:12:23
(fot. UM Lublin)

2 komentarze

 1. czy krata będzie jakoś regularnie opuszczana i podnoszona?

Kursy walut

 • USD 4.3365zł -0.31%
 • GBP 5.3357zł -0.83%
 • EUR 4.621zł -0.69%
 • CHF 4.7809zł -1.39%

Polub nas

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)