Czerpali korzyści z nierządu. Są w rękach policji

Policjanci z Centralnego Biura Śledczego KGP zatrzymali wczoraj siedem osób do śledztwa prowadzonego pod nadzorem Prokuratury Apelacyjnej w Lublinie. Postępowanie dotyczy działalności grupy, której członkowie czerpali korzyści z nierządu czyniąc sobie z tego procederu stałe źródło dochodu.

W marcu bieżącego roku Prokuratura Apelacyjna w Lublinie powierzyła do prowadzenia policjantom z Centralnego Biura Śledczego postępowanie w sprawie działalności zorganizowanej grupy przestępczej czerpiącej korzyści z nierządu. Zebrany materiał operacyjny i dowodowy doprowadził funkcjonariuszy do ustalenia i dotarcia do osób zamieszanych w przestępczy proceder.

-Wczoraj przyszedł czas na realizację i pierwsze zatrzymania. Policjanci zatrzymali 7 osób, to mieszkańcy Lublina i powiatu lubelskiego, w wieku od 24 do 44 lat. Wśród nich są dwie kobiety. Jak wynika z dotychczasowych ustaleń mężczyźni prowadzili i „opiekowali się” kilkoma agencjami towarzyskimi działającymi w Lublinie. Zajmowali się werbunkiem kobiet, prowadzeniem agencji oraz czerpaniem korzyści z nierządu. Zatrzymane dwie mieszkanki Lublina, wieku 24 i 28 lat, zatrudnione były jako telefonistki, które przyjmowały zgłoszenia od klientów. Na tym etapie prowadzonego postępowania wynika, że przestępcy działając w różnych konfiguracjach osobowych zdołali uzyskać z nielegalnego biznesu blisko 200 tys. zł.
Podczas wczorajszych przeszukań policjanci z CBŚ KGP zabezpieczyli dokumentację, komputery i telefony. Na poczet przyszłych kar zabezpieczono mienie w postaci dwóch samochodów o wartości blisko 35 tys. zł – informuje KWP Lublin.

Wczoraj podejrzani usłyszeli zarzuty w Prokuratorze Apelacyjnej w Lublinie. Dotyczą one czerpania korzyści z nierządu i uczynienia z tego procederu stałego źródła dochodu. W tym przypadku nie było przesłanek do zastosowania izolacyjnego środka zapobiegawczego. Wobec podejrzanych zastosowane zostały dozory policji. Dodatkowo wobec jednego z podejrzanych 30-letniego mężczyzny zastosowano poręczenie majątkowe.

Większość z podejrzanych w przeszłości wchodziła już w konflikt z prawem, na swoim koncie mają m.in. przestępstwa narkotykowe, przeciwko mieniu oraz przeciwko wolności seksualnej i obyczajowości. Jak wynika z ustaleń policjantów jeden z podejrzanych wywodzi się ze środowiska lubelskich pseudokibiców.

Sprawa ma w dalszym ciągu charakter rozwojowy. Policjanci analizują zabezpieczone materiały w celu ustalenia dokładnych korzyści osiągniętych przez podejrzanych.

2013-12-20 16:17:48
(fot. KWP Lublin)

Komentarze wyłączone

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 4.0031zł -0.53%
  • GBP 4.9213zł -0.21%
  • EUR 4.4503zł 0.54%
  • CHF 4.1621zł 0.31%

  Polub nas

  Darmowe ogłoszenia lokalne

   Materiały wideo

   Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
   99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
   W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
   W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)
   Szturm Twierdzy Zamość 2019

   Co? Gdzie? Kiedy?

   Dzień Dziecka w gminie Podedwórze. Dla najmłodszych przygotowano balony z helem
   Policjanci zapraszają do honorowego oddawania krwi
   Lubelskie obchody Dnia Flagi RP i Święta Narodowego Trzeciego Maja
   #zostańwdomu z Muzeum Wsi Lubelskiej | Oferta kulturalna Muzeum w sieci
   #zostańwdomu i weź udział w warsztatach kultury online