Czerpali korzyści z nierządu. Są w rękach policji

Policjanci z Centralnego Biura Śledczego KGP zatrzymali wczoraj siedem osób do śledztwa prowadzonego pod nadzorem Prokuratury Apelacyjnej w Lublinie. Postępowanie dotyczy działalności grupy, której członkowie czerpali korzyści z nierządu czyniąc sobie z tego procederu stałe źródło dochodu.

W marcu bieżącego roku Prokuratura Apelacyjna w Lublinie powierzyła do prowadzenia policjantom z Centralnego Biura Śledczego postępowanie w sprawie działalności zorganizowanej grupy przestępczej czerpiącej korzyści z nierządu. Zebrany materiał operacyjny i dowodowy doprowadził funkcjonariuszy do ustalenia i dotarcia do osób zamieszanych w przestępczy proceder.

-Wczoraj przyszedł czas na realizację i pierwsze zatrzymania. Policjanci zatrzymali 7 osób, to mieszkańcy Lublina i powiatu lubelskiego, w wieku od 24 do 44 lat. Wśród nich są dwie kobiety. Jak wynika z dotychczasowych ustaleń mężczyźni prowadzili i „opiekowali się” kilkoma agencjami towarzyskimi działającymi w Lublinie. Zajmowali się werbunkiem kobiet, prowadzeniem agencji oraz czerpaniem korzyści z nierządu. Zatrzymane dwie mieszkanki Lublina, wieku 24 i 28 lat, zatrudnione były jako telefonistki, które przyjmowały zgłoszenia od klientów. Na tym etapie prowadzonego postępowania wynika, że przestępcy działając w różnych konfiguracjach osobowych zdołali uzyskać z nielegalnego biznesu blisko 200 tys. zł.
Podczas wczorajszych przeszukań policjanci z CBŚ KGP zabezpieczyli dokumentację, komputery i telefony. Na poczet przyszłych kar zabezpieczono mienie w postaci dwóch samochodów o wartości blisko 35 tys. zł – informuje KWP Lublin.

Wczoraj podejrzani usłyszeli zarzuty w Prokuratorze Apelacyjnej w Lublinie. Dotyczą one czerpania korzyści z nierządu i uczynienia z tego procederu stałego źródła dochodu. W tym przypadku nie było przesłanek do zastosowania izolacyjnego środka zapobiegawczego. Wobec podejrzanych zastosowane zostały dozory policji. Dodatkowo wobec jednego z podejrzanych 30-letniego mężczyzny zastosowano poręczenie majątkowe.

Większość z podejrzanych w przeszłości wchodziła już w konflikt z prawem, na swoim koncie mają m.in. przestępstwa narkotykowe, przeciwko mieniu oraz przeciwko wolności seksualnej i obyczajowości. Jak wynika z ustaleń policjantów jeden z podejrzanych wywodzi się ze środowiska lubelskich pseudokibiców.

Sprawa ma w dalszym ciągu charakter rozwojowy. Policjanci analizują zabezpieczone materiały w celu ustalenia dokładnych korzyści osiągniętych przez podejrzanych.

2013-12-20 16:17:48
(fot. KWP Lublin)

Zobacz również

Komentarze wyłączone

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7456zł -0.15%
  • GBP 5.2969zł -0.15%
  • EUR 4.5453zł -0.38%
  • CHF 4.1413zł -0.43%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Noc Muzeów w Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie
  Noc Muzeów w Muzeum Narodowym w Lublinie
  Noc Muzeów w Ogrodzie Botanicznym UMCS
  Noc Muzeów w Muzeum Wsi Lubelskiej
  Pokrzywowy Jarmark Lubelski: Królować będą produkty z pokrzywą