Środa, 21 lutego 202421/02/2024
690 680 960
690 680 960

Czeka nas dzień intensywnych opadów śniegu. Już rano na ulice Lublina wyruszył pierwsze pojazdy do odśnieżania

Przez cały dzień spodziewane są dość intensywne i ciągłe opady śniegu powodujące trudności w poruszaniu się pojazdów i pieszych. Od godzin porannych prowadzona jest w Lublinie akcja zimowego utrzymania miasta. W ciągu dnia liczba sprzętu i służb zaangażowanych w odśnieżanie będzie dostosowywana do zmieniających się warunków pogodowych.

Pierwsze pojazdy wyruszyły do odśnieżania i zwalczania śliskiej nawierzchni około godziny 7.00. Aktualnie na mieście pracuje 35 pługosolarek. Podjęte do tej pory działania zapewniły drożność głównego układu komunikacyjnego miasta oraz newralgicznych miejsc, takich jak kładki czy schody.

Prace koncentrują się głównie na odśnieżaniu ulic, w godzinach popołudniowych brygady ręczne przystąpią do odśnieżania chodników. Ruch w godzinach porannych oraz kursowanie komunikacji miejskiej odbywało się bez zakłóceń. Kierowców prosimy jednak o zachowanie ostrożności i dostosowanie prędkości do warunków na drodze.

W pierwszej kolejności odśnieżane są główne ulice miasta, następnie pozostałe, według przypisanej kategorii (I, II i III standard). Tereny niebędące w stałym utrzymaniu są monitorowane i odśnieżane w zależności od potrzeb, czyli w tzw. trybie interwencyjnym, na zgłoszenie. Odśnieżanie interwencyjne jest realizowane po wcześniejszym udrożnieniu ulic i terenów objętych stałym utrzymaniem.

W sprawach zimowego utrzymania miasta, zgłoszenia przyjmowane są pod następującymi numerami telefonów:
w zakresie dróg – tel. 81 466 57 89, w godz. 6.00-21.00 (od poniedziałku do piątku), w godz. 7.30-21.00 (sobota, niedziela i dni świąteczne);
– w zakresie terenów znajdujących się poza pasem drogowym – tel. 81 466 31 32, w godz. 7.30-15.30 (od poniedziałku do piątku);
– w pozostałych dniach i godzinach należy dzwonić pod numer 986 (Straż Miejska).

Interwencje dotyczące odśnieżania miejsc parkingowych w Strefie Płatnego Parkowania należy zgłaszać bezpośrednio do Biura Strefy Płatnego Parkowania:
– strefa D / tel. (81) 781 62 82, w godz. 8.00-18.30 (od poniedziałku do piątku);
– strefy A,B i C / tel. (81) 503 21 38, w godz. 8.00-18.30 (od poniedziałku do piątku)
lub do Wydziału Parkowania Zarządu Dróg i Mostów w Lublinie, tel. (81) 466 57 32 od poniedziałku do piątku w godzinach 7.30-15.30, adres e-mail: [email protected]

Informator zimowego utrzymania.pdf

(Źródło: UM Lublin)

13 komentarzy

 1. znów markowanie użycia pługa w celu zaoszczędzenia paliwa, które potem zostanie na lewo odsprzedane

 2. Zemsta mechanika

  Na osiedlówkach już ciężko się poruszać a co mówić do wieczora? A opady nadają do jutra…tragedia

  • Bo osiedlowe drogi są na samym końcu, dopiero po tym jak skończą się opady… Takie procedury… A jak nie pasuje , to łopata w rękę i do zabawy….

   • Osiedlowe na samym końcu? U mnie nigdy nie pojawił się pług na osiedlu. Ulice osiedlowe odśnieżają się same jak tylko przychodzą roztopy.

  • Na osiedlowych ciężko się poruszać, bo mieszkańcom nie chce się otworzyć bramy i wjechać do siebie tylko notorycznie parkują na chodnikach.

 3. Zakład, że w poniedziałek z rana na ulicach będzie żuK0wisK0?

 4. Rano? Rano nie było potrzeby odśnieżania, śnieg zaczął padać ok 9.

 5. Dlaczego na wsiach drogi są odśnieżone, czarne a w Lublinie nie ?

 6. 02.02.2023r Ul. Biskupińska nieodnieśnieżona, a ostatnio przyszła informacja, że za drogę mieszkańcy muszą zapłacić podatek ????? za co???

  • Ul Biskupińska jest poza 3 stopniem, trzeba zgłaszać do urzędu miasta i wtedy będzie zlecenie na odśnieżenie jej ?

Dodaj komentarz

Z kraju

Polityka i społeczeństwo