690 680 960

Czasowa organizacja ruchu na ul. Herberta

W związku z przebudową ul. Herberta na odcinku od ul. Zemborzyckiej do ul. Dunikowskiego, w dniach od 3 do 27 listopada zostanie wprowadzona czasowa organizacja ruchu.

Na przebudowywanym odcinku będzie obowiązywało ograniczenie prędkości do 30 km/h oraz zawężenie jezdni w rejonie prowadzonych robót. Sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu Herberta – Przybylskiego zostanie wyłączona. Na czas frezowania nawierzchni oraz układania warstw bitumicznych na połowie jezdni drogowcy wprowadzą ruch wahadłowy sterowany ręcznie. Przy pracach związanych z remontem lub budową chodnika piesi będą kierowani na drugą stronę ulicy.

Realizowana przebudowa ul. Herberta obejmuje odcinek od ul. Zemborzyckiej do ul. Dunikowskiego. Zaplanowano frezowanie zniszczonej jezdni, ustawienie krawężników oraz położenie warstwy wiążącej i ścieralnej. Do tego powstaną dwie zatoki autobusowe o nawierzchni betonowej, ciąg pieszo-rowerowy, chodniki i zjazdy. Drogowcy przebudują również parking, wykonają poszerzenie miejsc parkingowych oraz nowe równoległe zatoki postojowe. W ramach zadania wyregulowane zostaną kratki ściekowe, studnie i zasuwy oraz wymienione istniejące pętle indukcyjne. Zgodnie z umową prace powinny zakończyć się z końcem listopada. Koszt przebudowy to ponad 1,4 mln zł.

Ul. Herberta na osiedlu Kruczkowskiego to nie jedyna nowa budowana droga. Aktualnie prace prowadzone są na ulicach: Leszka i Ziemowita, Korzeniowskiego oraz Przepiórczej. Ponadto drogowcy zakończyli już roboty na Gralewskiego, Krzemienieckiej oraz fragmencie ul. Gospodarczej.

(fot. lublin112.pl)

Jeden komentarz

  1. W końcu się wzięli i zdecydowali patałachy z UM, kiedy ul. Zorza?

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Ireneusz Krosny „Mowa ciała” w amfiteatrze na Poczekajce
Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi
Rekrutacja do drużyny futbolu australijskiego
Światowy Dzień Zwierząt – Dzień Otwarty Schroniska
Seniorze! Jak nie dać się jesiennej chandrze, nie nudzić się w domu, a przy okazji zaoszczędzić? Wszystkiego dowiesz się w Galerii Olimp!