Sobota, 18 maja 202418/05/2024
690 680 960
690 680 960

Jutro rozpoczyna się akcja „Znicz 2021”. Kierowców czekają wzmożone kontrole policji

Jutro w całym kraju rozpocznie się coroczna policyjna akcja „Znicz 2021”, która potrwa do 2 listopada. W tym czasie odbędą się wzmożone działania policyjne, które mają na celu przede wszystkim zapewnienie płynności i bezpieczeństwa ruchu na głównych ciągach drogowych oraz w rejonach cmentarzy.

Głównym zadaniem dla mundurowych będzie zapewnienie płynności i bezpieczeństwa na głównych ciągach komunikacyjnych oraz w rejonie cmentarzy. Policjanci będą też przeciwdziałać przestępstwom pospolitym w rejonie prowadzonych uroczystości religijnych, w rejonach kolejowych i autobusowych węzłów komunikacyjnych oraz w rejonach mieszkalnych zagrożonych z uwagi na pozostawione mienie bez nadzoru.

Ponadto wzorem lat ubiegłych policjanci będą zdecydowanie reagować na wykroczenia i przestępstwa popełniane przez kierujących w ruchu drogowym, sprawdzać stan techniczny pojazdów, prowadzić kontrole prędkości, informować podróżnych o utrudnieniach w ruchu oraz czuwać nad bezpieczeństwem pieszych.

W szczególny sposób policjanci apelują do odwiedzających oraz podróżujących w rejonie cmentarzy o stosowanie się do oznakowania, głównie do znaku B-36 „zakaz zatrzymywania się”. Wyruszając w drogę należy pamiętać, aby być wypoczętym, a przede wszystkim nie wsiadać za kierownicę po spożyciu alkoholu.

(fot. lublin112.pl)

14 komentarzy

  1. Coroczna akcja „Znicz 2021”. Wydaje mi się że poprzednia była 2020 ale niech będzie że 2021.