Wtorek, 16 kwietnia 202416/04/2024
690 680 960
690 680 960

Czarny protest przed lubelskim ratuszem. Sprzeciw wobec zaostrzeniu przepisów aborcyjnych

Kilkadziesiąt kobiet protestowało dzisiaj przed lubelskim ratuszem przeciwko projektowi zaostrzeniu przepisów aborcyjnych. Manifestacja przebiegła pod hasem „Powstrzymajmy piekło kobiet”.

W środę o godzinie 17 na placu Łokietka zebrało się kilkadziesiąt osób, które głośno zaprotestowały przeciwko projektowi dotyczącemu zmian w przepisach aborcyjnych, nad którymi pracuje właśnie sejm. Zmienia on całkowicie obowiązujące obecnie prawo, przez co niedopuszczalne będzie usunięcie ciąży, nawet w przypadku kiedy jest ona efektem gwałtu, badania wskazują na ciężkie i nieodwracalne uszkodzenie płodu, czy też stanowi zagrożenie dla życia matki. Projekt jaki skierowała do sejmu fundacja „Stop Aborcji” przewiduje również karę 5 lat więzienia dla kobiety, która zdecyduje się na taki krok.

Zebrane dzisiaj przed lubelskim ratuszem kobiety wyjaśniały, że nie chcą być traktowane jak przedmiot oraz nie godzą się na zmuszanie ich do określonych postaw w imię czyjejś ideologii i przekonań głęboko religijnych. Przytoczono przypadki, kiedy to kobiety umierały, gdyż lekarze przekładali w czasie wykonanie aborcji gdy ciąża była niebezpieczna dla matki.

Protestujące kobiety miały ze sobą transparenty: „Edukacja a nie represja”, „Kobieta to nie inkubator”, „Razem w obronie kobiet”, „Prawa reprodukcyjne to prawa człowieka”, „Martwe nie będziemy rodzić”, „Poronienie = więzienie”. W pobliżu zgromadzenia ze swoim transparentem pojawiły się także osoby, mające odmienne poglądy, czyli będące za wprowadzeniem restrykcyjnych przepisów.

(fot. lublin112, wideo – nadesłane – Michał)
2016-09-28 19:18:34

36 komentarzy

 1. Patrząc na to co się dzieje to widzę że jak tak dalej pójdzie to po legalnej aborcji wejdzie legalna eutanazja…potem jeszcze inne niedozwolone zabiegi typu 'legalne klonowanie” czy „legalna broń ostra” i człowiek z czasem w ogóle przestanie się liczyć. Już teraz w wielu przypadkach zwierzęta są ważniejsze od ludzi, aż strach pomyśleć jaka będzie przyszłość. Niestety, ku temu zmierza nasz marny świat jak widzę po zdjęciach.

  • Nie jedna osoba w stanie terminalnym, z zaawansowanym rakiem chciałaby umrzeć bez bólu i cierpienia.

  • Dla mnie eutanazja jest krzykiem rozpaczy typu ja jestem pomóżcie mi, osoby które je dostały nie konieczne wykonały.
   Legalne klonowanie- nie przejdzie, człowiek jest indywidualnością nie lubiącą podobieństw.
   Legalna broń- czujesz się bezpiecznie bo ja nie, złodziej i oprawca ma większe prawa niż właściciel domu.
   Zwierzęta są ważniejsze od ludzi – zgadzam się przykład obwodnica Lublina, większe drogi.
   Dodam jeszcze legalna marihuana – jestem za jeśli ludziom pomaga.
   U nas tylko się zakazuje, nakazuje a człowiek z problemem i tak zostaje sam.
   Można przecież zakazać produkcji papierosów- tyle niszczą zdrowia i z budżetu chorób jest finansowanych. Zakażą nie zakażą, zakazuje się to co pomaga żyć.

 2. Do roboty niech idą! A nie za protesty się biorą!

 3. 123 TWÓJ KOMENTARZ NAJGŁUBSZY JAKI KIEDYKOLWIEK WIDZIAŁEM, A ŻYJĘ JUZ DOSYĆ DŁUGO NA TYM ŚWIECIE”

 4. A co ten Pan na zdjęciu nr 10 próbuje ze wszystkich sil zasłaniać dziecko, które jest po aborcji? Nie zasłonisz prawdy choćbyś miał 10 takich ” hasełek”. Wiele z Was krzyczy, przychodzi, żeby coś zaprotestować. Chciałbym do zwolenników aborcji zadać dwa pytania. Co potem dzieje się z kobieta, która godzi się na aborcje? Czy ktoś z Was czytał lub widział w mediach jakiś reportaż lub wywiad kobiety po kilku latach, która zgodziła sie na aborcje?

  • A dlaczego ustawa nie może pozostać w obecnym stanie? Jak temat nie był podjęty nie było zwolenników i przeciwników. Jeżeli jesteś przeciwny to nie stosuj jej na żonie, córce, wnuczce itd. choć uważam, że facet powinien być wsparciem a nie osoba decydującą co w przypadku innych religii oburza większość. Uważasz, że zadecydowanie za kobietę jest lepsze bo media podały Ci do wiadomości coś tam, jeśli media napisałyby, że żyje z ulgą przyjąłbyś do wiadomości. Należy tu zadać pytanie w jakich okolicznościach była ta aborcja o ile legalna. Co jeśli nielegalna aborcja będzie częstsza bo ponoć jest czyli na zdrowy rozum komuś do życia jest potrzebna. Zgodnie z czym należy potępiać kobiety.
   Cała ta afera jest bez sensowna, ginekolodzy popierają aktualną ustawę z klauzulą sumienia i na tym powinna pozostać. Protest kobiet nie jest protestem ja chcę aborcji tylko ja jestem nie jestem przedmiotem nie wiem czemu niektórzy mają problem z przyjęciem do wiadomości.

 5. Jaka szkoda że matki zwolenników aborcji nie uczyniły tego z wami. Ile mniej durnych komentarzy by było

 6. Śliczna ta Ruda z filmu, 10/10!

 7. i większość facetów się tu wypowiada… brak słów panowie, ciekawe czy któryś by tak samo gadał jakby któregoś żona czy dziewczyna była w ciąży z nieuleczalnie chorym dzieckiem, albo gdyby któraś poroniła i zamiast dostać opiekę psychologiczną to wzywana byłaby do prokuratury w charakterze podejrzanej o morderstwo…

Z kraju