Czwartek, 20 czerwca 202420/06/2024
690 680 960
690 680 960

Cyklistka potrącona przez hyundaia na przejeździe rowerowym. Zobacz film z miejsca zdarzenia (wideo)

Wczoraj po godzinie 13:00 na skrzyżowaniu ulic Piłsudskiego i Sadowej w Zamościu doszło do zdarzenia drogowego z udziałem 69-letniej cyklistki i kierującej hyundaiem. Moment wypadku zarejestrowała kamera.

Do zdarzenia drogowego z udziałem rowerzystki i pojazdu marki Hyundai doszło we wtorek kilka minut po godzinie 13.00. Zdarzenie miało miejsce w Zamościu w rejonie skrzyżowania ulicy Piłsudskiego z ulicą Sadową. Na miejscu interweniowały służby ratunkowe.

Cyklistka poruszając się ścieżką rowerową zasygnalizowała skręt w lewo na przejazd dla rowerzystów. Niestety, jadąca lewym pasem kierująca hyundaiem nie zatrzymała się przed przejazdem i uderzyła w rowerzystkę. 69-latka upadła na jezdnię i z obrażeniami trafiła do szpitala. Na szczęście jej obrażenia nie zagrażają życiu.

Kierująca Hyundaiem 39-letnia mieszkanka Zamościa była trzeźwa, podobnie jak kierująca rowerem. Policja wyjaśnia dokładne okoliczności zdarzenia. Na miejscu pracowali policyjni dochodzeniowy wraz z technikiem kryminalistyki. Wykonali oględziny miejsca i pojazdów, przesłuchali świadków.

Apel o ostrożność!

Przypominamy, że rowerzyści na przejeździe dla rowerzystów mają pierwszeństwo przed pojazdami. Kierujący pojazdami powinni zachować szczególną ostrożność i zwracać uwagę na rowerzystów. Pamiętajmy, że niechronieni uczestnicy ruchu drogowego, do których należą rowerzyści i piesi, są szczególnie narażeni na poważne obrażenia w przypadku kolizji z samochodem.

Zachowajmy ostrożność na drodze, stosujmy się do znaków i przestrzegajmy przepisów ruchu drogowego. Dzięki temu możemy uniknąć tragedii.

Dodatkowe informacje:

 • Policja apeluje o zachowanie szczególnej ostrożności w rejonach przejść dla pieszych i przejazdów rowerowych.
 • Pamiętajmy, że przewidywanie zagrożeń, stosowanie się do znaków i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego może uratować życie.
 • Szczególną ostrożność na drodze powinni zachować zarówno kierowcy, jak i rowerzyści.

Autor: redakcja

48 komentarzy

 1. baba jechała z zamkniętymi oczami xD

  • Co ty piszesz? Biały wyprzedził ten ciemny przed przejściem. Ciemny przepuszczał rowerzystkę. 🙄 Wina kierowcy puszki.

  • Podpis Wymagany

   Baba nie miała zahamowań XD

Dodaj komentarz