Sobota, 13 kwietnia 202413/04/2024
690 680 960
690 680 960

Coraz mniejsze kolejki na granicy. Na jednym z przejść odprawy wykonywane są na bieżąco

Ruch pieszy na przejściach granicznych na Lubelszczyźnie odbywa się na bieżąco, kolejki pojazdów zmniejszyły się 2-3 krotnie. Wczoraj granicę przekroczyło ok. 45 tys. osób.

Coraz sprawniej odbywają się odprawy na przejściach granicznych z Ukrainą w naszym regionie. Jak podkreślają funkcjonariusze straży granicznej, o ile po stronie polskiej większych problemów nie ma od początku konfliktu zbrojnego, to jednak służby ukraińskie nie były w stanie odprawić tak dużej liczby osób. Obecnie nasi wschodni sąsiedzi postanowili wprowadził szybką ścieżkę odpraw co sprawiło, że kolejki znacznie się zmniejszyły.

Od 24 lutego przejścia graniczne na terenie województwa lubelskiego przekroczyło blisko 200 tys. osób. Tylko wczoraj było to ok. 45 tys. osób, z czego prawie 15 tys. osób na przejściu w Hrebennem.

Obecnie najdłużej, gdyż 30 godzin, na odprawę czeka się w Hrebennem. Straż graniczna podkreśla, że i tak kolejka jest już połowę mniejsza niż wczoraj, kiedy to aby przekroczyć granicę trzeba było odstać ponad 60 godzin. W Dołhobyczowie czas oczekiwania wynosi 8 godzin, w Zosinie 2 godziny a w Dorohusku odprawy wykonywane są na bieżąco.

(fot. lublin112)

3 komentarze

  1. Babcia emerytka

    Najbogatsi już są w Polsce, a biedniejsi dotrą za kilka dni.

  2. No. Dziś widziałam jakie fury stoją pod hotelami na tysiąclecia.

    • I w czym masz problem? żal Ci d..e ściska że Ciebie na taka nigdy stać nie będzie? Typowy Polski Janusz z Ciebie

Z kraju