Poniedziałek, 27 maja 202427/05/2024
690 680 960
690 680 960

CITY TRAIL Lublin: ponownie pobiegli za Zalewem Zemborzyckim (zdjęcia)

Sezon na przełajowe bieganie trwa. 16 grudnia na trasie nad Zalewem Zemborzyckim odbył się drugi bieg CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden Lublin w edycji 2023/2024. Najszybszym okazał się Michał Żuchowski, który 5-kilometrową trasę pokonał w czasie 17 minut i 2 sekundy. W rywalizacji kobiet zwycięstwo odniosła triumfatorka klasyfikacji generalnej 2022/2023 – Dominika Łukasiewicz (z czasem 19:37).

Typowo przełajowe bieganie

Biegi CITY TRAIL odbywają się na leśnych ścieżkach. Te lubelskie są urozmaicone, nie brakuje delikatnych podbiegów. Warunki podczas dzisiejszych zawodów nie były łatwe – na ścieżkach błoto oraz resztki śniegu, brak słońca i temperatura niewiele powyżej zera. Mimo to, 219 biegaczek i biegaczy oraz kilkudziesięciu młodych sportowców postanowiło spędzić dzisiejsze przedpołudnie na sportowo. Zwycięstwo w biegu głównym – podobnie, jak w listopadzie – odniósł Michał Żuchowski, który 5 km pokonał w czasie 17:02. Jako drugi na mecie zameldował się Krystian Kuna (17:30), a trzeci był Bartłomiej Florczak (17:35).

Wśród kobiet z dużą przewagą zwyciężyła Dominika Łukasiewicz – jej czas to 19:37. Drugie miejsce wywalczyła Natalia Zych (21:12), a trzecia była Joanna Wasilewska (21:21).

– Dzisiejszy start oceniam jako udany i to nawet bardzo. Ostatnio miałam sporo perypetii zdrowotnych. Ten bieg pokazał mi, że mogę szybko wrócić do formy. Warunki były dzisiaj – jak na Lublin – standardowe. Sporo błota i niespodzianka w postaci powalonego drzewa. Ale takie są przełaje. Moja motywacja do tych startów jest niezmiennie na wysokim poziomie, ponieważ to fajna odskocznia od biegów ulicznych. Można sprawdzić dyspozycję, a poza tym wykorzystuję te starty jako przygotowanie pod sezon wiosenny. Dzisiejszym biegiem kończę sezon 2023 i rozpoczynam półtora tygodniowe roztrenowanie, a to oznacza świąteczne, zasłużone lenistwo – mówi Dominika Łukasiewicz, zwyciężczyni dzisiejszego biegu CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden

Wyniki biegu na 5 km można znaleźć TUTAJ. Kolejne zawody w ramach lubelskiego cyklu są zaplanowane na 13 stycznia.

Bieganie w dziesięciu miastach

Biegi CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden odbywają się w dziesięciu lokalizacjach: Bydgoszczy, Katowicach, Lublinie, Łodzi, Olsztynie, Poznaniu, Szczecinie, Trójmieście, Warszawie i Wrocławiu. Sezon 2023/2024 to łącznie 50 biegów. Po zakończeniu edycji najszybsze biegaczki i najszybsi biegacze w każdej lokalizacji będą nagrodzeni – w klasyfikacji open oraz wiekowych. Wszyscy, którzy ukończą minimum trzy biegi otrzymają pamiątkowe medale. Wisienką na torcie będzie ogólnopolski bieg finałowy – CITY TRAIL Gold, którego termin i lokalizacja będą podane wkrótce.

Szczegółowe informacje o zawodach oraz zapisy znajdują się na stronie www.citytrail.pl. Wiele ciekawostek można znaleźć na profilach CITY TRAIL na Facebooku oraz Instagramie. Organizatorem biegów jest Fundacja Krok do Natury. Sponsorem tytularnym imprezy jest Nationale-Nederlanden, Partnerzy cyklu to marki: On, Zmiany Zmiany, Sklep Biegacza oraz Fundacja Las Na Zawsze. Biegi CITY TRAIL Junior są dofinansowane ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej, których dysponentem jest Ministerstwo Sportu i Turystyki. Lokalnie biegi wspierają: Miasto Poznań, Miasto Szczecin, Miasto Bydgoszcz, Miasto Lublin, Urząd Dzielnicy Warszawa-Bielany, Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Nadleśnictwo Gdańsk, Nadleśnictwo Żołędowo, Nadleśnictwo Katowice, Nadleśnictwo Świdnik.

9 komentarzy

 1. Różnie ludziom pod deklami fermentuje.
  Tym akurat tak odwaliło.

  • Ty dalej siedź przed monitorem i wąchaj swoje bżdziny, jeszcze klep te durnoty z pianą na japie. Ludzie mają inne zainteresowania niż ty.

   • „Ludzie mają inne zainteresowania niż ty”, a jednak przyznajesz mi rację ?
    Przecież: „inne”, to to samo co: „różne”.
    A co do bździn… ty po tym co jesz wydalasz tylko „Schanel Nó.5” ?
    To czym ta twoja matka cię karmi ?!

  • nietolerancja na wschodzie przebija kolejne poziomy.

   Piesi, rowerzyści, biegacze, nie-biali, nie-z Lublina (rejestracja auta z trzema literami), i wiele innych.
   Ciekawy jest antysemityzm: wierzą w boskie pochodzenie Żyda, a jednocześnie są nienawidzą ich (Żydów)

 2. A gdzie morsy hahaha

  • Studętkom jezdem, to se myślem, że...

   Morsy nie som od drałowania z buta ino od morsowania w lodowatej wodzie, cepie.

 3. To w końcu kto wygrał z kobiet, Monika czy Dominika?

 4. Szkoda że nie wiedziałem. Pokazał bym co potrafię, a w nogach jak i komentarzach jestem dobry, mega dobry.

Dodaj komentarz