690 680 960

Chory Kacper ze Świdnika zebrał ponad 600 tys. na lek! Pomogli także nasi Czytelnicy

W imieniu Kacpra Drzazgi dziękujemy naszym Czytelnikom za pomoc, zaangażowanie i każą złotówkę wpłaconą na rzecz 11-latka. Między innymi dzięki Wam uda się zakupić potrzebny lek.

W środę na liczniku zbiórki na rzecz chorego Kacpra ze Świdnika została przekroczona kwota 600 tys. złotych. Oznacza to, że będzie możliwy zakup nierefundowanego leku o nazwie Blincyto.

Po publikacji materiałów opisujących chorobę Kacpra nastąpiła wielka mobilizacja internautów i nie tylko. Oprócz tej wirtualnej strony zbiórki, m.in. w Świdniku odbyły się różne wydarzenia, podczas których zbierano pieniądze. Organizowano kiermasze ciast, kartek charytatywnych, liczne kwesty i akcje charytatywne. Zaangażowali się wszyscy – dorośli, młodzież i dzieci, a ich działania przyniosły upragniony efekt. Do tej pory przez stronę siepomaga.pl zbiórkę wsparło 18 595 osób.

Pomimo zebrania upragnionej kwoty na lek, wsparcie nie ustaje. #ArmiaKacpra w najbliższy piątek uruchomi nowe konto na stronie fundacji Zdążyć z pomocą. Co za tym idzie, dotychczasowa zbiórka na Siepomaga.pl zostanie zakończona. Na nowe konto, do 15 kwietnia będzie można przekazywać pieniądze na dalsze leczenie i rehabilitację chłopca.

Nasz post dotyczący pomocy dla 11-letniego świdniczanina zobaczyło na Facebooku ponad 130 tys. osób, został udostępniony ponad 700 razy. W imieniu Kacpra dziękujemy wszystkim, którzy wpłacili na jego konto pieniądze. Teraz trzymamy kciuki za jego zdrowie!

2018-03-28 18:43:41
(fot. siepomaga.pl)

15 komentarzy

 1. To jest dramat, że małe miasteczko (~20 tys. osób) musi się zrzucać żeby kupić dziecku lek w cenie 100-metrowego mieszkania w wysokim standardzie. Oczywiście płatne z góry, jakże inaczej. Jasne, koncerny ładują kasę w badania po to żeby zarobić, a pomóc jedynie przy okazji, ale te ceny to jest koszmar.

  A może dziecko powinno dostać lek za symboliczną opłatą, a dopiero jak zadziała (oby!), to wtedy zbiórka (albo kredyt) i płatność? Na pewno mieliby dużo więcej chętnych, więc by nie stracili – ale przede wszystkim, dużo więcej ludzi byłoby stać na to aby żyć…

  • A Kaja Godek i PiS-ARY dali kasę,zabezpieczają chorych niepełnosprawnych,a głodny Gowin nie ma to rozumiem a matka księdza co darła japę o nagrody co za kraj

 2. Taka wlasnie jest Polska. Nic nie poradzimy. A to że chłopak dostał szansę na miejmy nadzieję dalsze życie to jest nasza zasługa i tu pokazujemy jacy jesteśmy wielcy. I to nie tylko Świdnik ale i wiele miejscowości i firm pomogło stworzyć tą Armię.

 3. !!!!!!!!!!!!!!!!

  Zrzucać to się mogą degustatorzy na ,,wino,,. A dramatem jest porównywanie życia człowieka do metrażu. Zbiórką żyło prawie całe ok.45 tyś. miasto i nie tylko.
  Kacper to mały wielki człowiek, zjednoczył tylu ludzi!!! Wracaj do zdrowia, czekamy na Ciebie!

  • Kto porównuje? Dla koncernów farmaceutycznych ludzkie życie to JEST tylko kasa. A właściwie to mniej niż kasa, bo jak zapłacisz, to już im wszystko jedno czy przeżyjesz czy nie.

 4. Do ,,R” . Zbiórka nie była tylko w waszym miasteczku. Bardzo dużo ludzi wpłacało z innych miejscowości m.in.z okolic gdzie mieszkają Kacpra dziadki.

  • Lubelski Koziołek

   Już chyba nie miałeś do czego się przyczepić. A w tym miasteczku raczej R nie mieszka bo by nie zmniejszył liczby mieszkańców o połowę. Chodziło o ukazanie problemu, ale widać, że istnieje jeszcze problem bezinteresownej pomocy 🙂

  • Chodziło mi o ilość osób, które wpłaciły pieniądze. Nie o to, gdzie mieszkają.

 5. Powodzenia. Dasz radę i wygrasz z tym … .

 6. Ciekawe jest to,ze pieniadze zostaną wydane,a lek wcale nie musi zadzialac. I nikt za to nie odpowie. Normalnie nazwano by to oszustwem lub hochsztaplerką. Rownie dobrze mozna wciskać placebo i powiedziec ze ‚pacjent jest odporny na dzialanie tego leku’. Tak jak juz ktos napisal-pomoze to płacimy za lek za setki tysiecy.Nie pomoze? Uznajcie to jako mozliweosc przetestowania go na czlowieku za darmo.

 7. To tak jakby pójść do restauracji, zjeść i jak mi smakowało i się najadłem to zapłacę.
  Tak, ceny niektórych leków są kosmiczne, ale to nie może być blokadą do ratowania życia, a zwłaszcza życia dziecka. Wszystkim życzę zdrowia i zeby nie musieli przechodzić tego co Kacper

  • No chyba trochę co innego, bo w restauracji możesz oszukać, że nie smakowało, a tu nie oszukasz, że nie przeżyłeś.

 8. Jak to możliwe, że tyle kosztuje lek i nikt z tym nic nie zrobi?!

 9. Mieszkanka Świdnika

  Niektóre komentarze są zbędne w tym momencie. Najważniejszę, że pieniądze zebrane i chłopak dostał szansę. A faktycznie całe miasto żyło tym wydarzeniem od małych dzieciaków do staruszków. Trzymaj się Kacper i zyczę dużo sił i wytrwania rodzicom.

Kursy walut

 • USD 4.5066zł -0.22%
 • GBP 5.4151zł 0.02%
 • EUR 4.6684zł -0.28%
 • CHF 4.7421zł -0.06%

Polub nas

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Mikołajki w VIVO! Lublin
Badania bez skierowania. Okulistyczne Mikołajki w Poradni Okulistycznej Dziecięcej 1 Wojskowego Szpitala Klinicznego z Polikliniką SPZOZ w Lublinie
Walka o drugie z rzędu zwycięstwo na własnym parkiecie, konkurs „Rzuty za buty” i bezpłatny popcorn, czyli kolejny mecz koszykarskiej Lublinianki już w niedzielę
Zbiórka na rzecz psychiatrii dziecięcej
Zbiórka darów dla potrzebujących w Ukrainie