Czwartek, 22 lutego 202422/02/2024
690 680 960
690 680 960

„PATRZ I SŁUCHAJ!” – policyjna akcja informacyjno-edukacyjna skierowana do pieszych

Policjanci przygotowali akcję informacyjno-edukacyjną skierowaną głównie do pieszych, jako niechronionych uczestników ruchu drogowego. Jej celem jest przypominanie, uświadamianie oraz zwracanie uwagi, szczególnie pieszym na zagrożenia czyhające na drodze.

 

Kampania informacyjna, która właśnie wystartowała i potrwa do września 2018 roku skierowana jest głównie do pieszych. Akcja ma na celu zwrócenie uwagi na zagrożenia związane z niewłaściwymi zachowaniami pieszych w obrębie dróg. Te zagrożenia związane są m.in. z:

– bezpośrednim wejściem na jezdnię przed jadący pojazd, w tym również na przejściu dla pieszych,
– wejściem na jezdnię spoza pojazdu lub innej przeszkody ograniczającej widoczność drogi,
– przechodzeniem przez jezdnię w miejscu niedozwolonym,
– wejściem na jezdnię przy czerwonym świetle,
– chodzeniem nieprawidłową stroną drogi,
– korzystaniem z telefonów, tabletów czy innych urządzeń w trakcie przechodzenia przez przejście dla pieszych.

 

W 2017 roku w 8 197 wypadkach drogowych zginęło 873 pieszych, a 7 587 zostało rannych. Szczególnie niepokojące jest, iż 3 408 wypadków to zdarzenia, które polegały na nieustąpieniu pierwszeństwa pieszemu na przejściu dla pieszych, na skutek tych zachowań zginęło 205 pieszych.

Policjanci zwracają szczególną uwagę na zdobycze techniki, które rozpraszają uwagę pieszych. Telefony, tablety czy też urządzenia GPS pomagają, ale mogą być przyczyną niebezpiecznych sytuacji na drodze.

 

2018-03-28 18:25:35
(fot. wideo Policja)

10 komentarzy

 1. A co na to Aaron, Franio i im podobni degeneraci? Będą tegoż dnia protestować przeciwko akcji rzucając się prosto pod koła samochodów z okrzykiem „musisz się zatrzymać”?

  • To skandal, musimy zbojkotować tą akcję. Przecież to powszechnie wiadome, ze PdP jest świętym miejscem każdego pieszego.

 2. Kierowcy zabijają pieszych na pasach, a policja zamiast wziąć się za piratów w autach, apeluje do pieszych o ostrożność.

  • Aaron Fleischman

   Dokładnie. Nagminne omijanie i wyprzedzanie na PDP, 85% potrąceń na pasach z winy kierowców, a policja apeluje do pieszych o ostrożność.

   Czekam na akcję policji skierowaną do kobiet: „Ubieraj się skromnie – nie zostaniesz zgwałcona”.

 3. Dzis pieszy kopnal mi w samochod bo nagle postanowil wbiec na przejscie a ja sie nie domyslilam ze zechce …
  Takich rozjezdzalabym z poczuciem ze uczynilam swiat lepszym 🙂

  • Oliwa sprawiedliwa

   Trzeba było kopnąć go w ubranie, w końcu to jego karoseria w jakimś sensie. Przynajmnie nie odpowiadała byś za naruszenie nietykalności cielesnej, skoro można kopnąć w karoserię samochodu nie kopiąc w samochód, to można też kopnąć w ubranie nie kopiąc w człowieka który je ma na sobie.

 4. A gdzie Franio ze swoimi tekstami?!

 5. Oooo nareszcie akcja do Frania, Aarona itp

 6. Franek pewnie bierze w niej czynny udział.

Z kraju

Polityka i społeczeństwo