Piątek, 19 kwietnia 202419/04/2024
690 680 960
690 680 960

Chodził po osiedlu i kopał w lusterka zaparkowanych samochodów. Wszystko z powodu stresu

Idąc nocą osiedlowymi uliczkami niszczył zaparkowane samochody. Jak wyjaśniał po zatrzymaniu, w ten sposób usiłował wyładować swoją złość i odreagować stres.

W ubiegłym tygodniu zamojscy policjanci zostali poinformowani o uszkodzeniu pojazdów zaparkowanych na terenie jednego z osiedli. W samochodach pourywane były lusterka. Oględziny wykazały, że sprawca nocą przemieszczając się uliczkami, dewastował losowo wybrane auta.

Sprawą zajęli się kryminalni, którzy ustalili a następnie zatrzymali sprawcę. Okazał się nim 30-letni mieszkaniec Zamościa. Jak tłumaczył, powodem jego zachowania była chęć wyładowania złości i odreagowania stresu spowodowanego problemami.

W niedzielę mężczyzna usłyszał zarzuty. Ze swojego postępowania odpowie przed sądem. Za uszkodzenie mienia grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo będzie musiał pokryć wyrządzone przez siebie szkody. Straty oszacowano na prawie 5 tys. zł.

(fot. policja – zdjęcie ilustracyjne)

12 komentarzy

 1. 5tys to ile tych lusterek urwał?

  • Też to miałem napisać. 5 tysięcy to przeciętne wartość kilku całych samochodów.

   • Pewnie 5 tys to kilka takich szeptów jakimi ty jeździsz. Do mnie lusterko to przyjemność 1700 zł netto plus wymiana.

   • Obaj jesteście głupi jak but. Do nowego auta wyższej klasy lusterko potrafi kosztować 1500zł a nawet jeśli obrywał lusterka w gorszych samochodach to co to zmienia? Kretyn powinien bulić a jak go nie stać to do kamieniołomu odpracować swoje winy.

   • @Franio. W nowszych autach lusterka to nie tylko lusterka, ale i troche elektroniki – tak, zeby mozna je bylo ustawiac za pomoca przyciskow. A to podwyzsza koszty.

  • Mógł urwać nawet i jedno…zależy jaki samochód. A nikt nie będzie wymieniał na zamiennik tylko orginal

 2. „Za uszkodzenie mienia grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.”
  „Za śmiertelne uszkodzenie człowieka w wypadku grozi do 8 lat pozbawienia wolności.”

  Nie wiem jak w pierwszym przypadku, ale w tym drugim 90-kilka procent wyroków jest w zawieszeniu.

  • Masz coś z głową nie tak prawda? Bierz pod uwagę że wypadki nie są celowe. Nikt specjalnie w nikogo nie wjeżdża. Poza przypadkami z zaburzeniami psychicznymi i ewentualnie porachunkami. A uszkodzenie mienia to działanie celowe. Ale co do twojego mikro mózgu może dotrzeć prosty człowieczku.

 3. Dlaczego takie bezmózgi nie rozładowują emocji na własnych pustych głowach?

 4. Oj bym go chętnie odstresował… ?

 5. Tak to juz jest. Jak sie chlop stresuje to idzie walic.

Z kraju