Niedziela, 25 lutego 202425/02/2024
690 680 960
690 680 960

Chcieli papierosa, grozili „tulipanem”. Jeden ze sprawców rozboju w rękach policjantów

W ręce kryminalnych wpadł jeden ze sprawców rozboju na Placu Wolności. Napastnicy uderzali i kopali dwóch 22-latków, po czym jeden z atakujących stłukł butelkę po piwie i tzw. „tulipanem” groził pokrzywdzonym.

Do zdarzenia doszło w nocy z 30 na 31 maja na Placu Wolności. Do dwóch 22-letnich mieszkańców Lublina podeszli dwaj inni mężczyźni. Zażądali papierosa po czym zaczęli być agresywni.

– Uderzali i kopali nietrzeźwych 22-latków. Jeden z napastników stłukł butelkę po piwie i tzw. „tulipanem” groził pokrzywdzonym. Napastnicy zabrali paczkę papierosów i uciekli. Sprawą zajęli się kryminalni z Komisariatu I Policji w Lublinie. Zabezpieczyli monitoring i na podstawie nagrania sami rozpoznali sprawców. Jeden z nich został już zatrzymany – informuje podkom. Andrzej Fijołek z KWP Lublin.

27-letni mieszkaniec Lublina był już karany za rozbój. Sąd przychylił się do wniosku prokuratora i mężczyznana trzy miesiące trafił do aresztu.

– Zatrzymanie drugiego z napastników jest tylko kwestią czasu. Za rozbój z użyciem niebezpiecznego narzędzia grozi kara do 15 lat pozbawienia wolności – dodaje podkom. Andrzej Fijołek.

2017-06-07 06:56:27
(fot. ilustr. lublin112.pl)

10 komentarzy

 1. Ręce opadają….świat na głowie staje……a przestępcy, recydywiści bezkarni….jakie kary stosować? co robić by nie dochodziło do takich zdarzeń?

 2. Jakieś Seby wieczorne 3 na 2 bo 1 na 1 to już strach haha frajerstwo w za krótkich spodniach z torebkami jak jakieś wieśniaki.

 3. No jakiś cud a już myślałem że od razu na wolności

 4. Bez sądu takich do Syrii deportować, na miejscu chipować, wręczyć im procę, garść kamienni, niech walczą z isis a jak się skumają z wielbicielami kóz to detonować chip i po sprawie, bo już mnie wkoorwia utrzymywanie tej patologi w więzieniach.

 5. Odwalcie sie od dobrych hlopakow.
  juz jakie konfitury sprzedaly.

  • Może to były konfitury z pierwszych truskawek?
   będą mogli sobie te konfitury dobrzy hłopacy spożywać za kratą aresztu 😉

  • akysz trollu, na lekcje wracaj

  • Kto normalny kradnie papierosy? Chyba zdawal sobie sprawe rozbijajac butelke ze bedzie art 280 paragraf 2 czyli rozboj z urzyciem narzrdzia, tacy to sie nadaja do sklepu buchnac oaczke chipsiw pseudo bandyci

 6. kara-tylko ciężka praca

 7. Dać im po 5 latek i następnym razem będą woleli dostać niż kogoś zaczepiać.

Z kraju

Polityka i społeczeństwo