Niedziela, 16 czerwca 202416/06/2024
690 680 960
690 680 960

Straż Graniczna rozbiła międzynarodowy gang przemytników papierosów

Funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali 14 osób działających w strukturach zorganizowanej grupy przestępczej dokonującej przemytu papierosów bez polskich oznaczeń akcyzy. Do pierwszych zatrzymań doszło na polecenie Prokuratury Okręgowej w Zamościu już pod koniec maja.

Do chwili obecnej zatrzymano 14 osób, są to obywatele RP oraz Ukrainy przebywający od ponad 10 lat w Polsce.

– Prokurator Prokuratury Okręgowej w Zamościu, 11 osobom postawił zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, z czego 3 osoby usłyszały zarzut kierowania grupą przestępczą. Na mocy postanowienia Sądu Rejonowego w Zamościu 5 osób zostało tymczasowo aresztowanych – informuje ppor. Dariusz Sienicki rzecznik prasowy Komendanta Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej.

Funkcjonariusze Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej podczas działań przeszukali kilka posesji na terenie województwa lubelskiego i śląskiego, gdzie ujawniono papierosy i alkohol pochodzące z przemytu o wartości ponad 46 tys. zł. Od zatrzymanych na poczet grożącej im kary zabezpieczono środki finansowe na kwotę blisko 22 tys. zł.

– Zgromadzony w sprawie materiał dowodowy wskazuje na ogromną skalę procederu – tylko w okresie 6 miesięcy przemytnicy wprowadzili do obrotu wewnątrzwspólnotowego papierosy o wartości należnego podatku akcyzowego ponad 4 milionów złotych. Grupa przestępcza działała od 2016 roku na obszarze całego kraju oraz innych państw UE – wyjaśnia ppor. SG Dariusz Sienicki.

g3

g1

g2

2017-06-07 07:03:48
(fot. NOSG)

Autor: redakcja

10 komentarzy

 1. Nova… wiem ze glupio,bo sie tam zaopatruja,ale w koncu wypadalo by sie tym zajac.

 2. e tam dalej bedą stać i zaczepiać przechodniów , chyba są nietykalni a i Policja udaje ,że nie czyta 112.pl
  dobre zmiany

 3. Zbiorowe ćwiczenia logopedyczne

  Pod novą na tysiaclecia przechodząc koło targu przynajmniej kilka osób powie „papierosy, papierosy” nawet się nie kryją. Serio nikt z policji o tym nie wie? A może jedynie wszyscy tam zbiorowo mają zespół touretta, zespołowe ćwiczenia logopedyczne z gloską R lub podrywają wszystkich jak leci zapraszając na papierosa?

 4. Lepiej ze sprzedają tam papierosy niż by mieli łańcuszki zrywać i torebki wyrywać co wam przeszkadza to ze sobie tam stoją krzywda wam się dzieje ???

  • Dokładnie.chłopaki stoją a i zarabiają,nie kradną.trzeba sobie radzić.lepiej tak niż kupować za podatki nowe auta na wypasie dla nierobów z urzędu marszałkowskiego.

  • Tak.dzieje sie. Albo wszyscy sa zobligowani do oplacania podatku dochodowego,albo nikt. Skoro policja lub skarbowka nie widzi problemu na targowiskach,to znaczy,ze ci ludzie wcale prawa nie lamia i przedsiebiorcy,ktorzy utrzymuja ten kraj,powinni zostac zwolnieni z placenia podatkow. Zwykla sprawiedliwosc prawna wobec pracujacych legalnie. A jak nie to placac przy kasie odliczajmy 23% ceny i zostawmy tyle w kieszeni. Ciekawe co wam powie wlasciciel sklepu? Zadzwoni na policje ze nie placisz za podatek? Ci z novej tez go nie placa i zyja na wolnosci w najlepsze.

 5. Ash z Alabastii

  papieroski, papieroski dla młodego i starego. papieroski, papieroski dla ładnegi i brzydkiego….. cos w tym stylu 😛

 6. milicja w lublinie jest skorumpowana

 7. Na stronce ndie.pl podpis do tego zdjęcia jest taki że to turasy przemycający islamistów.

 8. bo ci z pod novej współpracują z psami dlatego ich nie łapią