Chciał dojechać do kolegów, zabrał rodzicom samochód. 17-latek miał 1,5 promila

We wtorek wieczorem policjanci z Annopola zatrzymali do kontroli opla. Za kierownicą pojazdu siedział nietrzeźwy 17-latek.

Do zdarzenia doszło wczoraj wieczorem w miejscowości Wola Trzydnicka w powiecie kraśnickim. Policjanci zauważyli pojazd marki Opel, którym kierował młody mężczyzna.

– Zachowanie kierującego podczas jazdy wzbudziło u funkcjonariuszy podejrzenie, że może być pod wpływem alkoholu. Pojazd został zatrzymany, a podczas kontroli od kierującego policjanci wyczuli specyficzną woń. Młody człowiek został zatrzymany i przewieziony do komisariatu, gdzie wykonane zostało badanie trzeźwości z wynikiem półtora promila alkoholu w organizmie – informuje st.asp. Janusz Majewski z kraśnickiej Policji.

Zatrzymany 17-latek, mieszkaniec powiatu stalowowolskiego, nie posiadł uprawnień do kierowania. Funkcjonariusze ustalili, że młodzieniec zabrał pojazd bez wiedzy rodziców, ponieważ chciał dojechać do kolegów. Co więcej, w ciągu dnia spożywał alkohol.

– Teraz za swój czyn odpowie przed sądem. Za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi mu kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności oraz odpowiedzialność za kierowanie bez uprawnień – dodaje st.asp. Janusz Majewski.

2017-11-08 19:51:35
(fot. ilustr. lublin112.pl)

11 komentarzy

 1. To się synia dochowali , 17 lat bez prawka i nawalony , pozazdrościć normalnie

 2. A na deser pasem od ojca na goły tyłek

  • @cozix – co też to opowiadasz!!!
   Jeśli, nie daj Boże, coś takiego by się stało, stary trafiłby do kryminału za przemoc w rodzinie, szybciej niż syn-ochlapus.

 3. Bez przesady. Kara i zarzuty powinny byc dostowane do okolicy w jakiej sie przemieszczal. Co innego jak jedzie pijany po autostradzie a co innego jak po lokalnej wsi. U mnie polowa w piatek wieczorem jezdzi na podwojnyn gazie i jakos nikt nie robi z tego problemu. Kazdy jezdzi powoli i tylko do sklepu. Zresztą policjanci tez sie nie czepiaja. Lepszy na gazie z doswiadczeniem niz stary trzezwy dziadek jadacy pod prad na autostradzie…

  • Nie ma litości dla pijaków – czyli tych z >0,5 promila alkoholu w powietrzu.

  • Mądrze prawisz chopie; doświadczenie najważniejsze, a niektórych tak los doświadcza, że pożal się Boże. 17 lat i już taki dorobek, niektóry przez całe życie na to pracuje i efektów żadnych 😉

  • Pod wpływem, to możesz sobie po własnym polu za stodołą pomykać a nie po publicznych drogach ćwoku. Czy w tej gminie tylko moczymordy się wylęgają?

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7861zł -0.54%
  • GBP 5.272zł -0.36%
  • EUR 4.5764zł -0.14%
  • CHF 4.1723zł -0.21%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Klasyczne auta zjadą do puławskiej Mariny
  Zaproszenie I Turniej Lubelskiego Cebularza
  Noc Kultury – MOC Kultury!
  Tydzień Dni Otwartych z Kopernikiem
  Trwa akcja charytatywna w Parafii Matki Bożej Bolesnej w Kraśniku