690 680 960

Charytatywny Bieg Patriotyczny odbędzie się w Niedrzwicy Kościelnej. Zbierają na leczenie chorej Weroniki

W sobotę 11 listopada w Niedrzwicy Kościelnej odbędzie się Charytatywny Bieg Patriotyczny. To już druga odsłona imprezy, której celem jest pomoc dla Weroniki Przybycień.

Bieg wystartuje w samo południe spod Cmentarza Wojennego z I Wojny Światowej przy ul. Piłsudskiego w Niedrzwicy Kościelnej. Zawodnicy wyruszą w trasę spod mogiły – kopca usypanej równo 100 lat temu w 1917 roku. Obok przygotowane zostaną miejsca parkingowe, dla osób które zdecydują się przybyć samochodami. Trasą o dystansie 5 km wyznaczona została ulicami: Czwartaków, Legionową, Topolową i Piłsudskiego.

Organizatorzy biegu chcą w ten sposób oddać hołd wszystkim poległym rodakom walczącym w różnych armiach w czasie I Wojny Światowej oraz wszystkim, którzy przyczynili się do odzyskania przez Polskę niepodległości 99 lat temu – 11 listopada 1918 roku. Jednak jest jeszcze jeden ważny cel biegu. Mianowicie wpisowe będzie w całości przeznaczone na rehabilitację Weroniki.

– Mając świadomość, że patriotyzm oparty jest na poczuciu więzi społecznej, wspólnoty kulturowej oraz solidarności społecznością oraz, że wynika on z poczucia więzi społecznej i emocjonalnej z narodem, kulturą, tradycją oraz przodkami i opiera się na poczuciu lojalności wobec społeczności chcemy po raz kolejny włączyć się w pomoc mieszkance naszej gminy Weronice Przybycień. Cieszymy się, że nasze wspólne akcje na rzecz Matuszka Mianowanego pozwoliły na zebranie pełnej kwoty środków potrzebnych do przeprowadzenia zagranicznej operacji serca. Teraz znów chcemy zwrócić się ku Weronice – wyjaśnia Adam Kuna, Wójt Gminy Niedrzwica Duża.

Organizatorami biegu są: Wójt Gminy Niedrzwica Duża oraz Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Niedrzwicy Dużej. Do udziału w nim zaproszeni są wszyscy chętni, bez względu na wiek i kondycję fizyczną. Trasę będzie można przebiec, przemaszerować, przejść spacerowym krokiem, a nawet przejechać rowerem. W tej akcji nie liczy się wynik i zajęte miejsca, ale udział i budowanie wspólnoty w duchu patriotycznym.

(fot. nadesłane)
2017-11-09 18:08:44

3 komentarze

  1. Wybory niedługo, a zasług niewiele…

  2. A specjaliści od życia,gdzie jesteście,gdzie kasa kochani purpuraci,wyjdźcie z tych pałaców,zostawcie te limuzyny,złoto,podzielcie się mamoną z potrzebującymi

  3. O i to jest fajna inicjatywa!
    Coś przez ludzi, dla ludzi i po to, by upamiętnić wartych upamiętnienia ludzi robione. Za!

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Ireneusz Krosny „Mowa ciała” w amfiteatrze na Poczekajce
Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi
Rekrutacja do drużyny futbolu australijskiego
Światowy Dzień Zwierząt – Dzień Otwarty Schroniska
Seniorze! Jak nie dać się jesiennej chandrze, nie nudzić się w domu, a przy okazji zaoszczędzić? Wszystkiego dowiesz się w Galerii Olimp!