Wtorek, 21 maja 202421/05/2024
690 680 960
690 680 960

Centrum handlowe na Węglinie z pozwoleniem na budowę. Ma być gotowe jesienią 2022 r.

Kolejny obiekt handlowy powstanie na terenie u zbiegu ul. Jana Pawła II, Gęsiej i al. Kraśnickiej w Lublinie. Inwestor otrzymał właśnie pozwolenie na budowę.

Urząd Miasta Lublin wydał w czwartek pozwolenie na budowę centrum handlowego przy ul. Jana Pawła II. Węglin Retail Park, gdyż taką nazwę ma nosić obiekt, powstanie na działkach między salonem mebli Agata a wybudowanym właśnie biurowcem G7. Do zagospodarowania jest tam nieruchomość o powierzchni 28 tys. metrów kwadratowych.

Dokumentacja złożona przez inwestora wskazuje, iż będzie to posiadający osiem lokali jednokondygnacyjny budynek handlowo-usługowy o powierzchni 8 596 metrów kwadratowych. Do tego dochodzi jednokondygnacyjny budynek handlowo-usługowy o pow. 462 metrów kwadratowych o funkcji gastronomicznej. Łącznie w parku handlowym ma się znaleźć miejsce dla 10-11 najemców. Obok obiektu przewidziano 184 miejsca parkingowe.

Przed laty na tym terenie planowano budowę największej galerii handlowej we wschodniej Polsce. Interbud zakupił teren, jednak z inwestycji nic nie wyszło. Ostatecznie teren został podzielony i na poszczególnych działkach powstały oddzielne obiekty handlowe, a także stacja paliw oraz biurowce. Inwestorem parku handlowego, czyli Węglin Retail Park, jest spółka zależna od lubelskiego Interbudu.

(fot. Openstreet Maps)

10 komentarzy

 1. To Brico niech sobie szykuje nowy dojazd dla dostaw towaru

 2. Zakłady pracy a nie galerie budujcie!!!

  • Ale musisz być gamoniem jeśli nawet w obecnej sytuacji na rynku pracy nie możesz znaleźć zatrudnienia!
   A może nie chcesz?
   Obecna władza dopieszcza nierobów i przygłupów-to ich główni wyborcy.

   • Nieroby może i tak. Nie wiem. Ale przygłupy to tacy jak ty obrażający innych tylko z powodu tego, że „mają czelność” myśleć inaczej niż ty. Jak widać po komentarzu wyborcą rządzącej partii nie jesteś.

  • Tęskni Ci się chyba do komuny ubeku stary

 3. Łe, a JA myślałem, że będzie wiele kondygnacji i parking podziemny… Niech zgadnę, kolejna Stokrotka, kolejna pizzeria, kolejny szmatex dla snobek z Konopnicy… Skończy się na Chińczyku „wszystko po 4 zł”. Nic nie przebije Auchana na Witosa, no może Skende.

 4. Patrzcoe cebulaki jak dbają byście mieli gdzie wydawać swoje drobniaki za ciężką p[racę w Polsce, a wasze szieci ojro za zrywanie winogron, zbieranie truskawek i szparagów za Odrą. Zlikwidowali wam fabrykę samochodów, bukrownię, odlewnię ale ike centrów handlowych wam pobudowali. Wot jewropa.

  • Tu przecież rządzi PO

   Wow, tak szybko myślisz, że nie nadążasz pisać!? Rozumiem, polskie litery trudne, i ciężko się przestawić z cyrylicy… Wam za Bugiem też wszystko pozamykali i nie macie w zamian nawet marketów, więc d..ka pęka… Walnij jeszcze kielona, może przejdzie.

 5. Nawet po litrze nie przejdzie bo rzeczywistość w tym kraju nawet po pijaku jest ciężka do zaakceptowania. Pora żeby dotarło do głów że z pracy w galeriach ludzie godziwych pieniędzy nie będą mieli a to niestety coraz większy odsetek miejsc pracy w mieście. Za dużo żeby zdechnąć z głodu a za mało żeby żyć na poziomie ludzi w europie zachodniej. Budować duże zakłady pracy a nie kolejne galerie bo te nie zapewniają żadnej przyszłości jak pokazał ostatni „tyfus” , obecnie w galeriach pozamykana jest prawie połowa butików .