Centralne Biuro Antykorupcyjne prześwietla budowę drogi ekspresowej Lublin – Warszawa

W minionym tygodniu rozpoczęła się kontrola agentów CBA dotycząca inwestycji drogowych realizowanych przez lubelski oddział GDDKiA. Sprawdzana jest budowa trasy S17.

Centralne Biuro Antykorupcyjne kontroluje lubelski oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Agenci sprawdzają procedury i realizację inwestycji drogowych z lat 2011 – 2018. Kontrola objęła między innymi budowę drogi ekspresowej S17. W postępowaniu sprawdzany ma być cały proces inwestycyjny, roboty dodatkowe oraz prawidłowość sprawowanego nadzoru nad realizacją inwestycji.

Zgodnie z ustawą, rozpoczęta w czwartek kontrola ma potrwać trzy miesiące, czyli powinna zakończyć się do 22 listopada. Jednak w szczególnie uzasadnionych przypadkach, szef Centralnego Biura Antykorupcyjnego może ją przedłużyć na okres wynoszący maksymalnie sześć miesięcy. Agenci w pierwszej kolejności sprawdzać mają dokumentację związaną z inwestycją, jaka jest w posiadaniu lubelskiego oddziału GDDKiA.

Powstająca droga ekspresowa, która połączy Lublin z Warszawą, będzie miała nawierzchnię z betonu cementowego, a przekrój jezdni umożliwi w przyszłości dobudowę trzeciego pasa ruchu. W naszym regionie trasa ominie po nowym śladzie Niwę Babicką, Ryki i Moszczankę. Powstaną cztery węzły drogowe: Ryki Północ, Ryki Południe, Skrudki i Żyrzyn oraz Miejsca Obsługi Podróżnych. Inwestycję realizują firmy PORR oraz Mota-Engil.

(fot. lublin112)
2018-08-27 23:18:28

Zobacz również

11 komentarzy

 1. W takim razie termin oddania poważnie zagrożony 😉

 2. Nie mogliby zrobić tej kontroli po oddaniu drogi? Ważniejsze jest, żeby wygodnie jeździć, a potem mogą sobie (nawet po tej drodze) ścigać podejrzanych.

 3. Kierowca wedrowiec

  Po czy śmigać , po tej tarce . S12/17 do Kurow Północ to jakaś tandeta. Nikt tego nie widzi czy czczuje. DW747 zaczyna pękać. To samo od Cycowa do Trawnik. A to są nowe drogi. Co na to CBA.

  • może tarka zwiększa przyczepność

  • Co Ty wędrowcu gadasz , przecież to nie jest na temat kontroli CBA. Oddział lubelski buduje S 12/17 na terenie województwa mazowieckiego ………….. i jeszcze teraz to kontrolować ???????????????

 4. Proponował bym się zając koleją i przekrętami makarońskich wykonawców!!!!
  Ja do pociągu na pewno nie siądę ?

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 4.1503zł 0.38%
  • GBP 5.0538zł -0.01%
  • EUR 4.5234zł -0.29%
  • CHF 4.2688zł -0.23%

  Polub nas

  Darmowe ogłoszenia lokalne

   Materiały wideo

   Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
   99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
   W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
   W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)
   Szturm Twierdzy Zamość 2019

   Co? Gdzie? Kiedy?

   Policjanci zapraszają do honorowego oddawania krwi
   Lubelskie obchody Dnia Flagi RP i Święta Narodowego Trzeciego Maja
   #zostańwdomu z Muzeum Wsi Lubelskiej | Oferta kulturalna Muzeum w sieci
   #zostańwdomu i weź udział w warsztatach kultury online
   Pilecki.Raport