690 680 960

Cena papierosów pójdzie w górę. Koncerny tytoniowe protestują przeciwko zmianom w ustawie akcyzowej

Trzy z czterech działających na polskim rynku koncernów tytoniowych protestują przeciwko zmianom w podatku akcyzowym, które, ich zdaniem, dotkną najmniej zamożnych konsumentów i nie obejmą papierosów segmentu premium, należącego do lidera rynku wyrobów tytoniowych w Polsce.

38 komentarzy

 1. pali kazdy kogo stac a gorszy sort zre landrynki

 2. Jak nie stać to nie palić. Pod tym względem rząd nie jest głupi, kasę umie liczyć – ja bym podniósł i 10 razy a nawet sto razy, aby nikt nie palił. Szczególnie teraz jak badania wskazują, że COVID rozprzestrzenia się na dymie z papierosów. Ale niestety, rząd nie zdelegalizuje papierosów bo kasa. Papierosy powinny byś zrównane z wypróżnaniem się bo tak samo śmierdzą i zawsze mi się przypomina wierszyk „gdyby nie te żeby to by była d*** z twojej gęby.”

 3. ***** *** i ich wyborców

  Huraa niech żyje czarny rynek Huraa

 4. A na ruskiej też zdrożeją?

 5. Jak dla mnie to ta trucizna może kosztować i 100zł za paczkę ,z czego bardzo bym był rad bo może taka cena zmusiła by tych wszystkich kopcących ten syf ,do przemyśłenia czy warto

 6. Bo rząd i jego ministry faworyzują tylko grupy przestępcze, które otwierają nowe wytwórnie nielegalnych fajek. A jaka wymowna cisza o tym. Nasz kraj to raj dla przestępców, nie opłaca się być tu uczciwym.

 7. Już w okresie pierwszych rządów PiS gdy MF była Pani Zyta Gdy też przepisy były konstruować pod firmę PM, a słowa Pani Minister że nie warto słuchać „?małych firm” Może sugerować, że na przepisy podatkowe za rządów PiS ma duży wpływ koncern papierosów PM. Ciekawe dlaczego?

 8. niech podniosą ceny do 200zeta za paczkę ,może te wszystkie kopciuchy śmierdziuchy ,rzucą ten uciążliwy dla otoczenia nałóg

 9. Nasz rząd to banda cepów. Podniosą akcyzę, to tylko stracą. Ludzie pójdą po fajki z przemytu albo będą robić własne. Kto chce palić i tak będzie palił więc na podwyżce straci jedynie państwo!

 10. P ieniądze i S tołki

  złodziejstwo gorsze jak za PO

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Festyn Ludowy „U Cioci Pauliny”
Święto Kwitnącej Lipy
Bukowskie Jagodzianki. Gwiazdą wieczoru będą Pogwizdani
Dni Konstantynowa. Gwiazdą wieczoru będzie MiłyPan.
Święto Róż w Końskowoli