Był pełen nierówności plac, jest nowoczesne miejsce do handlu. Rusza targowisko przy granicy Lublina (zdjęcia)

Sprzedawcy oraz klienci w najbliższy czwartek będą już mogli korzystać z nowego targowiska w Konopnicy. Na godzinę 9:00 zaplanowano oficjalne otwarcie „Zielonego Rynku”.

W najbliższy czwartek, w podlubelskiej Konopnicy, odbędzie się oficjalne otwarcie Targowiska Gminnego „Zielony Rynek”. Zlokalizowane jest ono tuż przy skrzyżowaniu al. Kraśnickiej i „starej” drogi wojewódzkiej prowadzącej do Bełżyc. Handel w tym miejscu odbywa się od lat, jednak do tej pory sprzedawcy oferowali swoje produkty z samochodów ustawionych na pełnym dziur i nierówności placu. Był on utwardzony jedynie żużlem, więc w niesprzyjających warunkach atmosferycznych powodowało to sporo problemów.

Ponieważ targowisko cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem zarówno mieszkańców gminy Konopnica, jak też Lublina, władze gminy postanowiły ucywilizować ten teren. Za kwotę blisko 4 mln zł cały plac został wyłożony kostką, zbudowano drewniane wiaty, pod którymi utworzono stoiska handlowe, zadbano też o toaletę, czy miejsce na pojemniki na odpady. Po drugiej stronie ulicy powstał też obszerny parking, który pomieści kilkadziesiąt pojazdów.

Obecnie Targowisko w Konopnicy czynne jest w każdy czwartek. Po otwarciu „Zielonego Rynku”, sprzedawcy będą mogli tam handlować codziennie. W planach jest również organizowanie różnego rodzaju wydarzeń, które uatrakcyjnią to miejsce.

(fot. lublin112.pl)

Zobacz również

30 komentarzy

 1. I tak (albo podobnie) powinno wyglądać każde targowisko.
  Brawo gmina Konopnica (a tak wielu na tejże władze narzeka)

 2. 4 miliony za utwardzenie placu i drewniane budki. Mają rozmach.

 3. Na fotkach nie widać oficjalnego otwarcia z belzebubem w czarnej sukience w roli głównej:-).

  • A po co ma tyłek ruszać skoro może to z okna plebani pokropić która jest 3 metry dalej?

 4. Jak to w tym przysłowiu wszystkim nie dogodzisz jak jednemu się ukłonisz to drugiemu tyłek wypniesz

 5. urzędowi miasta Lublina Już dawno cieknie ślina na tę część gminy Konopnicy ” od Raszyńskiej do Targowiska salony samochodowe, hurtownie i wiele innych”

 6. Wygląda jak boksy stajenne.

 7. Nareszcie ludzie będą mogli kupić w normalnych warunkach spirytus i fajki z Ukrainy

 8. Powinni sprzedawac powierzchnie handlowcom na wlasnosc. Wlasnosc miasta czyli niczyja szybko bedzie zniszczona. Co nie moje to niczyje. Mozna nie szanowac..

 9. a jakie ceny za wynajm?

 10. To targowisko to jeden wielki niewypał. To już nie te czasy że babcia przyszło z serem i mlekiem w koszyczku i sprzedawała. Teraz każdy handlowiec ma swoje auto w którym trzyma towar. Nikt nie będzie woził swoich towarów wozkiem pod te daszki. Piaski, Opole, Bychawa… tam sa takie zadaszenia i nikt z tego nie korzysta i korzystać nie będzie. Pieniądze wywalone w błoto. A wystarczyło tylko utwardzic plac i zrobić toalety. Ale są pieniądze to trzeba wydać (oczywiście zarobić na tym) a w tym przypadku tylko utrudnić życie handlowców.

  • Zapomniałeś jeszcze dodać, że o rewitalizacji tego targowiska mówiło się już kilkanaście lat temu. To się władze Gminy „szybko” za to zabrały, ale teraz zrobić piar wokół wydarzenia trochę fotek, lans, uśmiechy i klepanie po plecach.

  • Niestety to prawda. Może to się zmieni, gdy targowisko będzie czynne codziennie, ale teraz w czwartki przyjeżdżają tam regularni handlarze, którzy codziennie są na innym targu (gdyż każda większa miejscowość ma taki jeden dzień targowy w tygodniu). Poza jabłkami nie widać tam miejscowych produktów, takich wytworzonych w promieniu 10 km od targu. Jakby nie szaleli z opłatami, to byłoby to dobre miejsce dla tych babć, co teraz stoją na Ruskiej z garścią szczypiorku i są regularnie przeganiane przez Straż Miejską (o wiele częściej niż chłopaczki od papierosów 30 metrów dalej).

   • Babcia ze szczypiorkiem nie jest w stanie zapłacić tego co nam zaproponowali za wynajem. Większość handlujących zrezygnuje przy takiej polityce opłat.

 11. Błędem wręcz głupota jest budowanie tego z drewna. Za kilka lat to zacznie gnic! Sama idealnie targu jest dobra. Jednakze to powinno być wykonane z nowoczesnych materiałów! Typu aluminium, szkło, metal. Dlaczego Polska wieś zawsze nią zostanie.

 12. Zrobiłbym to za 2mln. Normalnie brak słów.

  • Koziołek lubelski

   Za dwa miliony to dom targowy tam powinien stać … Ale w UE może myślą, że u nas tyle samo pracownikom płacą, co u nich :)😂😂😂😂

  • To rób wszystkie roboty połowę taniej i narzekaj że źle płacą. Ja bym zrobił i za 8 milionów jak by chciał ktoś tyle zapłacić.

 13. Koziołek lubelski

  Jak oni to robią, że ludziom płacą 150.000 za postawienie domu + 150.000 za wykończenie z wyposażeniem full vypas ?? A tu,za grube miliony parking z budkami jak domki dla dzieci po tysiaku /szt. Wystarczy policzyć tradycyjnie: pół materiał, pół robocizna i wychodzi, że te budki są najdroższe budki na świecie 🙂

 14. Parking, kostka, odwodnienie policz sobie ile pod domem kosztuje położenie nawet 300 m2 kostki i wykonanie odwodnienia to zobaczysz że to tyle kosztuje,ale jak się mieszka na 30 metrach w bloku alboal ma błoto pod domem i 50 letni dom to niestety takich rzeczy się nie wie.

 15. Czy MPK dojedzie się?

 16. Śmiech ogarnia czytając komentarze fachowców. Po co postawiono. Dlaczego z drewna. Dlaczego tyle kosztowało. Wybuduj jeden z drugim ze stali za 100.000 na swoim placu i zaproś sprzedających. Biję brawa dla tej gminy za to, że komuś się chce coś dla ludzi zrobić. Koszty ? Pojęcia nie macie chyba ile kosztuje pracownik żeby mieć kim to zrobić. Że z drewna ? Impregnat – pewno połowa „fachowców” nigdy nie słyszała. W Lubartowie chyba też stoi z drewna? Może ktoś miejscowy napisać w jakim jest stanie po kilku latach od oddania ? Jeszcze raz gratulacje za udaną inwestycję.

 17. qrw. 4 miliony za tyle to podwykonawca stawia deweloperowi blok na 30 mieszkań

 18. Ja proponuję tam kamery zamontować żeby okoliczny kwiat młodzieży nie ozdobił tego miejsca swoją sztuką 🙂

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 4.0244zł -0.64%
  • GBP 4.9316zł -1.03%
  • EUR 4.4264zł -0.26%
  • CHF 4.1494zł -0.51%

  Polub nas

  Darmowe ogłoszenia lokalne

   Materiały wideo

   Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
   99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
   W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
   W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)
   Szturm Twierdzy Zamość 2019

   Co? Gdzie? Kiedy?

   Dzień Dziecka w gminie Podedwórze. Dla najmłodszych przygotowano balony z helem
   Policjanci zapraszają do honorowego oddawania krwi
   Lubelskie obchody Dnia Flagi RP i Święta Narodowego Trzeciego Maja
   #zostańwdomu z Muzeum Wsi Lubelskiej | Oferta kulturalna Muzeum w sieci
   #zostańwdomu i weź udział w warsztatach kultury online