Poniedziałek, 20 maja 202420/05/2024
690 680 960
690 680 960

Był pełen nierówności plac, jest nowoczesne miejsce do handlu. Rusza targowisko przy granicy Lublina (zdjęcia)

Sprzedawcy oraz klienci w najbliższy czwartek będą już mogli korzystać z nowego targowiska w Konopnicy. Na godzinę 9:00 zaplanowano oficjalne otwarcie „Zielonego Rynku”.

W najbliższy czwartek, w podlubelskiej Konopnicy, odbędzie się oficjalne otwarcie Targowiska Gminnego „Zielony Rynek”. Zlokalizowane jest ono tuż przy skrzyżowaniu al. Kraśnickiej i „starej” drogi wojewódzkiej prowadzącej do Bełżyc. Handel w tym miejscu odbywa się od lat, jednak do tej pory sprzedawcy oferowali swoje produkty z samochodów ustawionych na pełnym dziur i nierówności placu. Był on utwardzony jedynie żużlem, więc w niesprzyjających warunkach atmosferycznych powodowało to sporo problemów.

Ponieważ targowisko cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem zarówno mieszkańców gminy Konopnica, jak też Lublina, władze gminy postanowiły ucywilizować ten teren. Za kwotę blisko 4 mln zł cały plac został wyłożony kostką, zbudowano drewniane wiaty, pod którymi utworzono stoiska handlowe, zadbano też o toaletę, czy miejsce na pojemniki na odpady. Po drugiej stronie ulicy powstał też obszerny parking, który pomieści kilkadziesiąt pojazdów.

Obecnie Targowisko w Konopnicy czynne jest w każdy czwartek. Po otwarciu „Zielonego Rynku”, sprzedawcy będą mogli tam handlować codziennie. W planach jest również organizowanie różnego rodzaju wydarzeń, które uatrakcyjnią to miejsce.

(fot. lublin112.pl)

30 komentarzy

 1. Błędem wręcz głupota jest budowanie tego z drewna. Za kilka lat to zacznie gnic! Sama idealnie targu jest dobra. Jednakze to powinno być wykonane z nowoczesnych materiałów! Typu aluminium, szkło, metal. Dlaczego Polska wieś zawsze nią zostanie.

 2. Zrobiłbym to za 2mln. Normalnie brak słów.

  • Koziołek lubelski

   Za dwa miliony to dom targowy tam powinien stać … Ale w UE może myślą, że u nas tyle samo pracownikom płacą, co u nich :)????

  • To rób wszystkie roboty połowę taniej i narzekaj że źle płacą. Ja bym zrobił i za 8 milionów jak by chciał ktoś tyle zapłacić.

 3. Koziołek lubelski

  Jak oni to robią, że ludziom płacą 150.000 za postawienie domu + 150.000 za wykończenie z wyposażeniem full vypas ?? A tu,za grube miliony parking z budkami jak domki dla dzieci po tysiaku /szt. Wystarczy policzyć tradycyjnie: pół materiał, pół robocizna i wychodzi, że te budki są najdroższe budki na świecie 🙂

 4. Parking, kostka, odwodnienie policz sobie ile pod domem kosztuje położenie nawet 300 m2 kostki i wykonanie odwodnienia to zobaczysz że to tyle kosztuje,ale jak się mieszka na 30 metrach w bloku alboal ma błoto pod domem i 50 letni dom to niestety takich rzeczy się nie wie.

 5. Czy MPK dojedzie się?

 6. Śmiech ogarnia czytając komentarze fachowców. Po co postawiono. Dlaczego z drewna. Dlaczego tyle kosztowało. Wybuduj jeden z drugim ze stali za 100.000 na swoim placu i zaproś sprzedających. Biję brawa dla tej gminy za to, że komuś się chce coś dla ludzi zrobić. Koszty ? Pojęcia nie macie chyba ile kosztuje pracownik żeby mieć kim to zrobić. Że z drewna ? Impregnat – pewno połowa „fachowców” nigdy nie słyszała. W Lubartowie chyba też stoi z drewna? Może ktoś miejscowy napisać w jakim jest stanie po kilku latach od oddania ? Jeszcze raz gratulacje za udaną inwestycję.

 7. qrw. 4 miliony za tyle to podwykonawca stawia deweloperowi blok na 30 mieszkań

 8. Ja proponuję tam kamery zamontować żeby okoliczny kwiat młodzieży nie ozdobił tego miejsca swoją sztuką 🙂