690 680 960

Był krzyż, teraz jest też tablica informacyjna. Upamiętniają Józefa Franczaka ps. „Laluś” (foto)

Tak jak zapowiadano pod koniec lipca, w Majdanie Kozic Górnych obok krzyża pamięci Józefa Franczaka ps. „Laluś”, ustawiono tablicę informacyjną. Ma upamiętniać ostatniego żołnierza wyklętego.

66 komentarzy

 1. Ja bym jeszcze postawił pomnik, obelisk i totem.

 2. Możecie napisać coś więcej o tym człowieku bo pierwszy raz o nim słyszę. Prosiłbym o normalny komentarz bez emocji. Pozdrawiam

  • No to krótko. Przedwojenny podoficer żandarmerii, w czasie wojny z kilkoma kumplami korzystali z okazji i załatwiali swoje prywatne sprawy, po wojnie troszkę poharcował z nową władzą, a potem przez 15 lat partyzantował siedząc w ziemiance.

  • Jest fajny film Wyklęty

 3. Kozice to taka enklawa zbydlęcenia. Ileż to żydów zginęło bez wieści na tej wsi, a widać to było po wojnie, komu przybyło majątku.

 4. NIEMOWIE O NIM .ALE W TAMTYM CZASIE BYŁY BANDY, KRYLI SIE W LASACH
  W NICY PRZYCHODZILI I KRADLI ! BYŁY BANDYCKIE BANDY. DOPIERO WOJSKO ICH POTEM WYTŁUKŁO. ONI NIE MIELI NIC WSPÓLNEGO Z POLITYKA ORAZ JAKA WALKĄ Z KOMUNIZMEM . TO BYŁI ZWYKLI BANDYCI.

 5. Trudno przełknąć Polacy że ktoś był taki ? Dzisiaj w dobie pseudo pandemii sprzedajecie ludzi szczujecie jeden na drugiego w imię czego? Ci w rządzie co to robią dostali pieniądze , lekarze za dyżur 24 godz. dostają 4,800zł brutto , policja dostała 700zł z opcją podwyżki a wy co gamonie gryziecie się między sobą? brawo! poczekajmy do wtorku

 6. Jak by nie było obcego najeźdźcy w Polsce to by i nie było takich obrońców Ojczyzny jak Franczak! Czerwone nas napadło i było na tym terenie więc z nimi walczył! Teraz rząd was jak owce trzyma w zagrodzie ze szmatą na twarzy a wy się potulnie temu poddajecie! Wstyd i hańba! Przechorować i uodpornić się aby wirus nie miał drogi po kim ma się przenieść na grupy szczególnie zagrożone – to jedyna droga do powstrzymania każdej pandemii. Szwecja już wygrała, zero zatrzymania gospodarki, zero kosztów, od kilku miesięcy zero trupów! A u nas zero zgromadzeń bo rząd się boi antycovidowców i rolników. Ten co kiedyś walczył o wolną Polskę powinien być dla Was przykładem aby walczyć a nie być potulną owieczką prowadzoną na zagładę! Czołem Wielkiej Polsce!

 7. SOŁTYS Z KOZIC ŁUPIŁ ŻYDUF!!!

  Co robi dziś morderca ,,Lalka” lub jego syn???
  Może młody jest policjantem???
  Może stary szefem jakiejś agencji ,,ochrony” i pomaga staruszkom zyskując uznanie lokalnej ciemnoty w którą się wtopił jako anonimowy dobrodziej?

Kursy walut

 • USD 4.3742zł 1.7%
 • GBP 5.3417zł 0.85%
 • EUR 4.6911zł 0.2%
 • CHF 4.7623zł 1.39%

Polub nas