Czwartek, 18 kwietnia 202418/04/2024
690 680 960
690 680 960

Nie ma obowiązku uczestniczenia w niedzielnych mszach świętych. Metropolita lubelski udzielił dyspensy

W uwagi na panującą obecnie sytuacją epidemiczną oraz wprowadzone ograniczenia dotyczące liczby uczestników zgromadzeń religijnych, arcybiskup lubelski udzielił wiernym dyspensy na udział w nabożeństwach. Dotyczy ona mszy niedzielnych i świątecznych.

Decyzją metropolity lubelskiego, arcybiskupa Stanisława Budzika, nie ma obowiązku uczestnictwa w mszach świętych, jakie odprawiane będą w niedziele i dni świąteczne. Udzielona dyspensa obowiązuje wszystkich wiernych archidiecezji lubelskiej oraz osoby przebywające w tym czasie na jej terenie. Wprowadzona została od najbliższej niedzieli do odwołania.

Jak wyjaśnia ks. Adam Jaszcz z Archidiecezji Lubelskiej, dyspensa została udzielona z uwagi na panującą obecnie sytuacją epidemiczną oraz wprowadzone ograniczenia dotyczące liczby uczestników zgromadzeń religijnych. Skorzystanie z dyspensy oznacza, że nieobecność na mszy świętej nie jest obciążona grzechem.

Wiernych zachęcono do udziału w nabożeństwach odprawianych w dni powszednie, jednak z zachowaniem roztropności, wzajemnej troski o siebie i wszystkich przepisów sanitarnych. Będą też prowadzone transmisje nabożeństw w radio, telewizji i w internecie.

(fot. pixabay)

79 komentarzy

  1. Co wy się księży czepiacie ? Oni zyją bardzo skromnie bez żadnych wygód i luksusów i zgodnie z nakazami Jezusa

  2. obowiązek ? od kiedy i kogo dotyczy ? może mnie ktoś oświeci :))))

Z kraju