690 680 960

Budowa północnej obwodnicy Kraśnika dobiega końca. Otwarcie zaplanowano na początek przyszłego roku (zdjęcia)

Już niebawem kierowcy poruszający się od Lublina w stronę Kraśnika Fabrycznego lub Urzędowa, ominą miasto. Nowy odcinek drogi wojewódzkiej jest już prawie gotowy.

Gotowa jest już jezdnia, powoli dobiegają też końca prace na poboczach i drogach serwisowych wzdłuż nowej trasy. Oznacza to, że niebawem kierowcy będą mogli korzystać z nowego odcinka drogi wojewódzkiej nr 833 zwanego północną obwodnicą Kraśnika. Nazwa nie jest przypadkowa, gdyż trasa zmieni układ komunikacyjny miasta, przede wszystkim pozwoli ominąć ul. Urzędowską.

Mieszkańcy Kraśnika na tę inwestycję czekają od lat. Droga będzie też udogodnieniem dla przyszłych inwestorów, gdyż ma się przy niej znaleźć rozszerzona strefa ekonomiczna. Łącznie zbudowano jezdnię o długości około 5,7 km, która biegnie od skrzyżowania ul. Urzędowskiej z Graniczną do ul. Lubelskiej, czyli drogi krajowej nr 19 Lublin – Kraśnik. Rozbudowany został także około 2,8 km odcinek drogi wojewódzkiej w kierunku Chodla. Dodatkowo po obu stronach powstały ronda.

Drogowcy zapewniają, że o ile na przeszkodzie nie stanie pogoda, to nowa droga zostanie otwarta na początku przyszłego roku. Trasa powstała jako element większej inwestycji, jaką jest przebudowa drogi wojewódzkiej nr 833 z Kraśnika do Chodla.

(fot. ZDW Lublin)

14 komentarzy

 1. ale sie beda stukali z tego szczescia dobrzeze tam nie jezdze

 2. z Lbn do Urzędowa tą drogą ?Autor tych wypocin widział kiedyś mapę ?

  • jprd czy autor tego wypoconego komentarza wie co to używanie mózgu? Tak krótki i prosty tekst i nie potrafi go zrozumieć. Gdzie tam jest napisane, że z Lublina?> Od strony Lublina, a to zasadnicza różnica. Czyli z Pułankowic, a nawet Rudnika, a więc trasy od Krasnegostawu. Co więcej, nie do Urzędowa, a w stronę Urzędowa, czyli np. do fabrycznej dzielnicy. Do tego jakbyś pomyślał, to ruch pojazdów to nie tylko samochody osobowe. A ciężarówki przez Popkowice pojechać nie mogą. Więc zanim następnym razem coś napiszesz, to zapytaj mamy, czy masz rację, bo robisz z siebie publicznie pośmiewisko.

   • Chyba zdziwiony jest jeszcze bardziej zdziwiony po Twoim komentarzu , ale jestem za głupotę trzeba tępić.

 3. Jakoś za PiS dało się radę. A za PSL w powiecie i w Lublinie nic się nie działo. Siedzieli i gadali a kasa znikała. Bo dotacje z Unii były. A członkowie PSL nowe maszyny.

 4. I można? za PIS daje się a za PSL w powiecie i w województwie nic. Tylko „figury” z PSL nowe maszyny piękne obejścia.

 5. To ta droga co rondo przy włączeniu do dk19 budują już 5 miesięcy powodując ogromne korki na wjeździe do Kraśnika??

 6. dbrze ze jest obwodnica – omijac łukiem ten pisowski ciemnogród

 7. Szkoda tylko że droga nie została poprowadzona do ronda przy węźle na S19 Kraśnik Północ. Na rondzie został nawet wybudowany wylot w tym celu, ale pozostanie ślepy, bo z racji oszczędności zdecydowano nowa obwodnicę łączyć z DK19 nowym rondem ok. kilometra od węzła. Droga poszła śladem starej linii kolejowej do fabryki FŁT. Szkoda.

 8. Za PiSu dało się wypromować Kraśnik na całym śfiecie! Wszystkie media pisali o kraśnikowianinach! A teraz ta droga na miarę naszych możliwości!!! PiS da jeszcze nie raz kraśnikowianinie są wdzięczni do końca śfiata

 9. Termin otwarcia tej drogi to święto ruchome, dokładnie takie jak z ruchomym terminem otwarcia tunelu pod Ursynowem w Warszawie na S2. Tak więc na Wielkanoc 2022. ???

Kursy walut

 • USD 4.3258zł 0.01%
 • GBP 5.3609zł 0.19%
 • EUR 4.716zł 0.18%
 • CHF 4.7054zł 0.2%

Polub nas