Piątek, 24 maja 202424/05/2024
690 680 960
690 680 960

– Ty brudasie ciapaty, wracaj do siebie. Adam C. skazany za znieważenie studenta z Arabii Saudyjskiej

Zapadł wyrok w sprawie mieszkańca Lublina, który został oskarżony o publiczne znieważenie na tle rasowym studenta z Arabii Saudyjskiej. Mężczyzna został skazany na osiem miesięcy pozbawienia wolności.

We wtorek przed Sądem Okręgowym w Lublinie zapadł wyrok w sprawie 31-letniego mieszkańca Lublina Adama C. W majowy wieczór, w pobliżu sklepu przy ul. Chodźki, mężczyzna napadł na obywatela Arabii Saudyjskiej. Student stomatologii lubelskiego Uniwersytetu Medycznego, Almuallem A., przyszedł tam zrobić zakupy. Gdy wchodził do sklepu, zaczepił go stojący przed wejściem Adam C.

Najpierw chciał od niego papierosa, a gdy zorientował się, że ma do czynienia z osobą innej rasy, zaczął wyzywać studenta słowami: „ty brudasie”, „ciapaty”, jak też kazał, by ten „wracał do siebie”. Następnie pokazał mu swoje przedramię, gdzie miał wytatuowaną flagę i polecił studentowi, aby ten ją całował. Gdy Almuallem A. chciał odejść, 31-latek uderzył go pięścią w twarz, a następnie otwartą dłonią w tył głowy.

Saudyjczyk zaczął się bronić, wtedy doszło do szarpaniny. Adam C. widząc opór atakowanego studenta, podbiegł do ogrodzenia, skąd wyrwał sztachetę i ruszył z nią na mężczyznę. Ten uciekł do sklepu, skąd powiadomiona została o wszystkim policja. Funkcjonariusze zatrzymali napastnika. W trakcie dochodzenia zabezpieczono nagrania kamer monitoringu, które zarejestrowały całe zdarzenie, jak również przesłuchano świadków.

Sędzia nie miał wątpliwości co do winy Adama C., co więcej uznał, że działanie oskarżonego wynikało z pobudek rasowych. Mieszkaniec Lublina za publiczne znieważenie i użycie przemocy wobec studenta z Arabii Saudyjskiej został skazany na osiem miesięcy bezwzględnego pozbawienia wolności. Wyrok nie jest prawomocny.

(fot. archiwum)
2017-12-19 18:00:08

 

 

 

54 komentarze

 1. PISury go uniewinnią po odwołaniu po to trzeba sądy opanować a skazać przeciwników dojnej zmiany i żeby nie było ,że jestem z PO bo to tacy sami jak PIS

  • takich typkow nikt nie bedzie uniewinniac, bo i po co? zeby znowu wrocili pod sklep i napadali na innych?

   • Bronią polskosci,polskich kobiet i dzieci. Prawdziwi patrioci. Biała,wielka Polska.
    …chyba takie są intencje Adamów.

 2. Powiedz to Sędziemu w Niemczech, że niemec dostał w mordę, bo nazwał cię polaczkiem. Jak myślisz, kto pójdzie siedzieć? Niemiec za obrażanie, czy ty za pobicie?

 3. Lubelski kozioł

  Przez takich własnie Adamów C. jesteśmy nazywani polaczkami.

 4. Ciekawe jak był by to jakiś 'allah’ i by wsadził się w powietrze…. To jakie komety by byly

 5. Pięknie……

Wiadomości z info112