690 680 960

Boże Narodzenie na drogach w kraju. Dwie osoby nie żyją, policjanci zatrzymali 187 pijanych kierowców

Polska Policja przekazała dane dotyczące Bożego Narodzenia na drogach w kraju. W 28 wypadkach zginęły 2 osoby, mundurowi ujawnili 187 kierowców po alkoholu.

Minionej doby policjanci i policjantki w cały kraju interweniowali 13978 razy. Mundurowi zatrzymali 362 sprawców przestępstw, w tym 187 kierowców po alkoholu.

W ręce funkcjonariuszy wpadło 131 osób poszukiwanych. Na drogach doszło do 28 wypadków, w których zginęły 2 osoby, a 37 zostało rannych.

W regionie policjanci zatrzymali w Wigilię i Boże Narodzenie 17 nietrzeźwych kierowców, doszło do 4 wypadków drogowych, w których rannych zostało 6 osób. Na szczęście obyło się bez ofiar śmiertelnych. Na drogach województwa lubelskiego doszło do 128 kolizji. Policjanci interweniowali 1186 razy.

(fot. lublin112.pl)

5 komentarzy

 1. Pamietacie wyniki sprzed 10 lat? ,,zatrzymano 3000 pijanych kierowcow,, to byly swieta, teraz wszyscy siedxa w chalupach wiec nie ma statystyk.

 2. bo tamci zatrzymani z tych 3000 juz pewnie nie zyją i dlatego w tym roku juz nie jechali

 3. W poniedziałek to dopiero będzie wysyp na podwójnym gazie…

 4. Alkoholicy to jest problem polskich rodzin. To tabu, które obnażają ulice miast i wsi po wyoadku..Reszta to ludzie niedojrzałe, bez wyobraźni i nieodpowiedzialni..! Za ich głupotę placi rodzina, dzieci. Dlaczego wódka musi być stale obecna w spotkanich. Czy brak mam luzu, dobrego nastroju, radości bez alkoholu? Jeżeli tak to potrzebny jest psycholog, a nie wódka! Czy bezpieczeństwo rodzi nie jest ważniejsze od wody? Jak tak, to t potrzebny jest specjalista! Bardzo wielu Polaków jest niedojrzalych i wiek nie ma tu znaczenia…

 5. no to sukces policjamjstrów, opłaca się utrzymywać te 22000 radiowozów XD.
  bo karetek to nam nie trzeba są po 3-4 na powiat to wystarczy.

Kursy walut

 • USD 4.4911zł -0.34%
 • GBP 5.4564zł 0.76%
 • EUR 4.6892zł 0.45%
 • CHF 4.758zł 0.34%

Polub nas

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

A może tak w ostatnim miesiącu roku warto odwiedzić Teatr Muzyczny? Sprawdź!
Mikołajki w VIVO! Lublin
Badania bez skierowania. Okulistyczne Mikołajki w Poradni Okulistycznej Dziecięcej 1 Wojskowego Szpitala Klinicznego z Polikliniką SPZOZ w Lublinie
Walka o drugie z rzędu zwycięstwo na własnym parkiecie, konkurs „Rzuty za buty” i bezpłatny popcorn, czyli kolejny mecz koszykarskiej Lublinianki już w niedzielę
Zbiórka na rzecz psychiatrii dziecięcej