Środa, 28 lutego 202428/02/2024
690 680 960
690 680 960

Niespokojna doba na granicy. Grupa kilkudziesięciu osób forsowała zabezpieczenia graniczne

Ponownie doszło do kilkudziesięciu prób nielegalnego przekroczenia granicy polsko-białoruskiej. W polskich funkcjonariuszy i żołnierzy rzucano kamieniami.

Minionej doby granicę polsko-białoruską próbowało nielegalnie przekroczyć 47 osób. Na odcinku ochranianym przez PSG Mielnik grupa 28 osób siłowo forsowała granicę.

W służby polskie rzucano kamieniami, zaś funkcjonariusze Straży Granicznej i żołnierze Wojska Polskiego byli oślepiani laserami.

Od początku roku Straż Graniczna zanotowała prawie 40 tys. prób nielegalnego przekroczenia granicy polsko-białoruskiej. W listopadzie odnotowano 8,9 tys. prób nielegalnego przekroczenia granicy, w październiku 17,5 tys., we wrześniu 7,7 tys., zaś w sierpniu 3,5 tys.

Od 1 grudnia do 1 marca 2022 r. na terenie przy granicy z Białorusią obowiązuje zakaz przebywania. Obejmuje on 115 miejscowości województwa podlaskiego i 68 miejscowości województwa lubelskiego.

(fot. SG)

7 komentarzy

 1. a czy gajos i zawadzka przyjęli jakiegoś przybysza? wczoraj przypadkowo przełączyłem na tvn a tam larum nad losem biednych przybyszów – co za obłuda

 2. To już nudne jest jak i ten caly kowid

 3. Ciekawe, czy nasi dzielni pogranicznicy w swoich polewaczkach mają zimowy płyn do spryskiwania
  Wie ktoś, coś ???
  Bo to, panie, przecie poniżej zera…

  • Ciepłą gnojowicą polewać.

   • Cieee chorobaaaa !!!

    A jaki próg zamarzania ma gnojowica ? Może by tak napalm, przynajmniej by się nie przeziębiali…
    Przecież to kwas stawać przed Allachem, usmarkany

 4. jezusek z rodziną zamarzli lesie mozna spokojnie ucztować

Z kraju

Polityka i społeczeństwo