Środa, 17 kwietnia 202417/04/2024
690 680 960
690 680 960

Botanik powtórnie rozświetlony hollywoodzkimi iluminacjami. Frajda dla dzieci i dorosłych (zdjęcia)

Po kilkumiesięcznej przerwie Lumina Park powrócił do Lublina. Tym razem już w nowej odsłonie. Od 10 listopada w Ogrodzie Botanicznym Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej, drugi rok z rzędu, otwarta została wielka atrakcja dla osób w każdym wieku.

Park Iluminacji – to nietuzinkowa zimowa atrakcja w postaci multimedialnego spaceru po bajkowej krainie wykreowanej światłem i dźwiękiem. W obecnym sezonie pomysłodawcy zapraszają wszystkich chętnych do „Tajemniczego Ogrodu”.

– Po ubiegłorocznym sukcesie, tegoroczna odsłona Parku Iluminacji ma nową tematykę i dłuższą trasę zwiedzania – zauważa rzecznik prasowy UMCS Aneta Adamska. – W Lumina Parku znajdziemy także premierowo instalacje polskich artystów. Opowieść przekazywana jest za pośrednictwem światła, dźwięku i narracji. Nowością są dobrane tematycznie instalacje artystyczne autorstwa Jarosława Koziary, Marthy Mulawy oraz Oleny Glinki.

Oś narracyjna prowadzi zwiedzających przez 14 zróżnicowanych stref, takich jak m.in.: „Kraina herbaciana”, „Strefa gromowładnych”, „Strefa iluzji” czy „Kraina miodem płynąca”.

– Tematem tegorocznej ścieżki zwiedzania jest „Tajemniczy Ogród” – hasło z jednej strony obiecujące atmosferę tajemnicy, magii, zaskoczenia, a z drugiej zaś ukazujące zróżnicowaną tematykę poszczególnych stref – kontynuuje rzecznik prasowy uczelni. – Najważniejszym punktem każdej z nich jest wybrane drzewo, opisane w ramach ścieżki edukacyjnej. Jego właściwości, związane z nim wierzenia lub legendy stanowią merytoryczną przesłankę do tematyki danej strefy.

W trakcie kilometrowego spaceru zwiedzający dowiedzą się m.in.: jakie właściwości ma Głóg Pośredni, co ma wspólnego Van Gogh z Żywotnikiem Olbrzymim, które drzewo pachnie ciasteczkami, a z którego wytwarzano instrumenty.

Podczas wizyty w Lumina Parku w Ogrodzie Botanicznym UMCS goście otrzymują mapy, które nie tylko prowadzą trasą „Tajemniczego Ogrodu”, lecz również pozwalają odkryć ciekawostki dotyczące niesamowitych roślin, znajdujących się na terenie Botanika. W Parku znajdują się także punkty gastronomiczne z napojami oraz przekąskami. W bieżącym sezonie organizator ponownie przeznaczy 1,00 zł od każdego sprzedanego napoju na cel charytatywny. Zebrana kwota zasili konto Hospicjum dla Dzieci im. Małego Księcia w Lublinie.

Godziny otwarcia Lubina parku zależne są w każdy dzień od zachodu słońca:

Obiekt otwarty będzie od godz. 16.00, 16.30 lub 17.00 do godz. 21.00; ostatnie wejście przewidziane jest o godz. 20.00. Lumina Park będzie zamknięty w poniedziałki, z wyłączeniem 5 grudnia, kiedy to jest wigilia Mikołaja.

Ceny biletów:

  • wtorek-czwartek: ulgowy 24 zł, normalny 27 zł, rodzinny 95 zł
  • piątek-niedziela-święta: ulgowy 27 zł, normalny 31 zł, rodzinny 105 zł

*  bilet rodzinny: wstęp dla 2 osób dorosłych i 2 dzieci lub 1 osoby dorosłej i 3 dzieci (dzieci do 18 roku życia) lub posiadaczy Karty Dużej Rodziny.

*  bilet ulgowy: dzieci, uczniowie, studenci (do 26. roku życia), emeryci, renciści, osoby niepełnosprawne oraz ich opiekunowie. W Lublinie obowiązuje on dla pracowników UMCS oraz absolwentów posiadających Kartę Absolwenta UMCS,

*  bilet seniora (obowiązuje od 6.01.2023, tylko w czwartki) – za okazaniem Legitymacji Emeryta / Karty Seniora – 20 zł

Dzieci poniżej 2 roku życia – wstęp wolny.

Szczegółowe informacje i bilety dostępne są na stronie: bilety.luminapark.pl

– Inicjatywa jest organizowana dzięki współpracy firmy Lumina i Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej – podkreśla Aneta Adamska.

(fot. tekst Leszek Mikrut)

8 komentarzy

  1. Ile megawatów przepali to szkaradzieństwo?

  2. Wypowie się ktoś czy warto zabrać dzieci 3 i 7 lat ?

  3. Już zobaczyłam. I Dziękuję ?

  4. No nie wiem, mnie rozbolały oczy i głowa od samego patrzenia przez płot na te iluminacje, więc z atrakcji na pewno nie skorzystam.

  5. a niby kryzys energetyczny jest? ! „tanie ” świecidełka rodem z zachodu dla plebsu sebixów i karynek! żenada a ty Polaku płać i płacz za prund krocie!

  6. Ludzie, ludzieeee widzieliśta holywudzkie iluminacje prosto z hameryki przyjechały by otumanić lubelską gawiedź, która będzie z otwartymi gebami i wytrzeszczem oczu patrzać na te cuda.

Z kraju