690 680 960

Bombowy początek tegorocznych matur. Policjanci byli na to przygotowani

Groził, że podłożył bombę odłamkową, zaś jej eksplozja nastąpi w momencie, kiedy uczniowie będą stłoczeni przy wejściu do sali. Wszystkie alarmy okazały się fałszywe.

We wtorek o godzinie 9:00 rozpoczęła się tegoroczna sesja maturalna. Absolwenci liceów ogólnokształcących i techników w pierwszej kolejności przystąpi do obowiązkowego pisemnego egzaminu z języka polskiego na poziomie podstawowym. W niektórych szkołach usiłowano zakłócić egzaminy, do placówek wpłynęły bowiem informacje o podłożonym ładunku wybuchowym.

Jak nas poinformowano, wiadomo już, że był to kolejny tzw. kaskadowy alarm bombowy. Wiadomości przysłano bowiem również do szkół podstawowych a także przedszkoli. Także policjanci nie wiążą tych zdarzeń w maturami. Co więcej, funkcjonariusze byli na to przygotowani i wiele szkół, w których odbywają się egzaminy dojrzałości, zostało wcześniej sprawdzonych, aby nic nie zakłóciło trwających matur.

Podobna sytuacja występowała w całym regionie m.in. w Kraśniku dotyczyła przedszkoli przy ul. Słowackiego i Moniuszki oraz szkoły w Liśniku Dużym, w Świdniku przedszkola przy ulicy Hotelowej czy też szkoły w Wohyniu. Autor wiadomości wskazywał, iż podłożył bombę odłamkową, zaś jej eksplozja nastąpi w momencie, kiedy uczniowie będą stłoczeni przy wejściu do sali. Tymczasem z uwagi na przepisy związane z pandemią, matury odbywają się w ścisłym reżimie sanitarnym, a uczniowie są wpuszczani pojedynczo. Wszystkie alarmy okazały się fałszywe.

(fot. policja/zdjęcie ilustracyjne)

3 komentarze

 1. [removed user]

  Jakiś znudzony hakier z wykorzystaniem sieci Tor postanowił się zabawić? Na co liczy? 😉

 2. nie da sie jego namierzyc?

 3. ⭐⭐⭐☆☆☆

  Jak pana podliczą za akcję służb to jedyne co mu pozostanie to wypić 2l koli i połknąć całe opakowanie mentosów💥

Kursy walut

 • USD 4.1887zł -0.18%
 • GBP 5.2109zł -0.04%
 • EUR 4.479zł -0.25%
 • CHF 4.6211zł -0.19%

Polub nas