690 680 960

Biała Podlaska: Zmiany na kolizyjnym skrzyżowaniu

Światła na najbardziej kolizyjnym skrzyżowaniu w Białej Podlaskiej zostały przeprogramowane. Ma to zapobiec kolejnym zdarzeniom drogowym, których w tym rejonie nie brakowało.

Skrzyżowanie ulic Nowej i Janowskiej w Białej Podlaskiej od blisko roku wiedzie prym w ilości kolizji w tym mieście. Nie ma praktycznie dnia by nie dochodziło tam do niebezpiecznych sytuacji. Dla większości kierujących problemem było to, że jadąc z ulicy Nowej w kierunku ulicy Artyleryjskiej musieli ustąpić pierwszeństwa klientom pobliskiego supermarketu, którzy wyjeżdżali spod sklepu. To właśnie tam dochodziło do największej ilości kolizji.

Służby drogowe po wielu apelach postanowiły w końcu przeprogramować sygnalizację świetlną i zmienić cykle świateł w ten sposób, by dwa kierunki jazdy nie spotykały się na jednym zielonym. Teraz dla jadących ulica Nową jak i dla wyjeżdżających z parkingu marketu są oddzielne cykle zielonego światła.

Obecnie płynności ruchu na tym skrzyżowaniu bacznie przyglądają się pracownicy bialskiego wydziału dróg. Jeżeli zastosowane rozwiązanie nie spowoduje dużych utrudnień dla innych kierunków jazdy na skrzyżowaniu to zostanie pozostawione na stałe. Jeżeli natomiast skrzyżowanie się zakorkuje, drogowcy będą się zastanawiać nad innym sposobem rozwiązania tego problemu.

(fot. lublin112)
2014-02-18 18:53:29

Komentarze wyłączone

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Największe wydarzenie w Lublinie dla osób z niepełnosprawnością
Dożynki dworskie w Muzeum Wsi Lubelskiej
Re: tradycja – Jarmark Jagielloński ponownie zawita do VIVO! Lublin
Bezpłatne warsztaty Know Hau w Strefie Psa w SKENDE
51. Ogólnopolskie Święto Chmielarzy i Piwowarów „Chmielaki Krasnostawskie” 2022