Niedziela, 25 lutego 202425/02/2024
690 680 960
690 680 960

Bezdomni mordowali bezdomnych. Mają na koncie dwie ofiary

Zakończyło się prokuratorskie śledztwo w sprawie zabójstwa dwóch osób w Lublinie. Sprawcy oraz ofiary to bezdomni. Wśród oskarżonych jest też mężczyzna, który pomagał zacierać ślady.

Jeszcze w tym tygodniu do sądu ma trafić akt oskarżenia przeciwko trzem bezdomnym mężczyznom z Lublina. Dwóch z nich odpowie za zabójstwo dwójki bezdomnych. Pierwszą ofiarę znaleziono w niedzielę 4 grudnia w pustostanie w rejonie skrzyżowania ul. Choiny i Wojtasa w Lublinie. Gdy na miejsce dojechał patrol, okazało się, że bezdomny mężczyzna nie zginął śmiercią naturalną. Dzień później policja została powiadomiona o zwłokach bezdomnej kobiety, znajdujących się w pustostanie przy al. Spółdzielczości Pracy w Lublinie. Oględziny zwłok wskazały, że jej śmierć również była wynikiem zbrodni.

W toku intensywnych czynności prowadzonych przez prokuratorów i policję zatrzymanych zostało trzech mężczyzn: Jakub K., Marcin S. oraz Henryk S. Pierwsi dwaj usłyszeli zarzuty podwójnego zabójstwa. Działając wspólnie i w porozumieniu dokonali oni zabójstwa mężczyzny. Sprawcy kopali pokrzywdzonego po całym ciele, bili twardym przedmiotem po głowie oraz zadawali ciosy nożem. Dzień później dokonali zabójstwa kobiety. Pokrzywdzona była przez nich duszona rękami za szyję, a także wielokrotnie uderzana tępym i twardym przedmiotem po głowie, twarzy, nogach i rękach.

Z ustaleń śledczych wynika, że przyczyną konfliktu do jakiego doszło pomiędzy ofiarami, a sprawcami był alkohol. Oskarżeni przyznali się do popełnienia tylko jednego zabójstwa. Zebrane w miejscach obu zbrodni ślady, jednoznacznie wskazują, iż zarówno 47 – letni mężczyzna, jak i 65-letnia kobieta zginęli z rąk oskarżonych. Trzeci z zatrzymanych mężczyzn – Henryk S. odpowiada za pomocnictwo w zbrodni zabójstwa oraz za zacieranie śladów przestępstwa.

Jakubowi K. i Marcinowi S. grozi nawet dożywocie, Henrykowi S. do 5 lat pozbawienia wolności.

(fot. policja, lublin112)
2017-07-18 10:22:03

10 komentarzy

 1. Bezdomni a jednak nazwiska mają. Skąd wiadomo ze tak sie nazywają?. Troche za dobrze ubrani jak na bezdomnych.

 2. I tak oto bezdomni załatwili sobie darmowy dom, wikt i opierunek na kilkanaście lat (bo dożywocia pewnie nie dostaną).

 3. Dół z wapnem czeka na chwasty

 4. Marcin S. miał zwyczajną, normalną rodzinę, która walczyła o jego NORMALNE życie. Nie udało się. Pewne rzeczy ludzie mają gdzieś w głowie… Od zawsze.

 5. Mordercy, więc nie bardzo rozumiem, dlaczego ich śledzik ma 200 polubień.

 6. Sprawcy nie byli bezdomni

 7. Menelaosi w akcji haha

  I mnie się to natychmiast podoba dać im pić i noże będzie mniej smrodu w blokach pod mostami w mpk itd..

  theresa- bo to początkujący menelaosi oni dopiero zaczynali a już im się świat zawalił – a miało być tak pięknie socjal,zupa od alberto,życie na kredycie,leczenie za free.Teraz dodatkowo dostali nowy dom

Z kraju

Polityka i społeczeństwo