Środa, 17 kwietnia 202417/04/2024
690 680 960
690 680 960

Bardzo trudna i długa akcja strażaków. Udało się uratować mężczyznę, który wpadł do silosu (zdjęcia)

Po długiej i trudnej akcji ratunkowej udało się wyciągnąć mężczyznę, który po południu wpadł do silosu ze zbożem. Wstępnie wiadomo już, że był on nietrzeźwy.

Dwie i pół godziny trwała akcja ratunkowa w miejscowości Rankowskie w gminie Urzędów w powiecie kraśnickim. Jak już informowaliśmy,około godziny 13.00 do silosu ze zbożem wpadł mężczyzna. Na miejsce zadysponowano straż pożarną z Kraśnika, Urzędowa zespół ratownictwa medycznego, policję, a także lotnicze pogotowie ratunkowe.

Jak wyjaśniają ratownicy, dość szybko udało się dotrzeć do poszkodowanego i wówczas najważniejsza informacja była taka, że mężczyzna żyje i nie ma poważniejszych obrażeń ciała. W związku z tym, już bez presji czasowej, strażacy mogli przystąpić do jego ewakuowania.

Nie było to jednak takie proste zadanie. Mężczyzna był zasypany do poziomu klatki piersiowej. Do pomocy zadysponowana została specjalistyczna grupa ratownictwa wysokościowego z Komendy Miejskiej PSP w Lublinie. Łącznie w działaniach brało udział siedem zastępów straży pożarnej.

– Mężczyzna był przytomny i kontaktowy. Jednak z uwagi na wciąż obsypujące się zboże, a tym samym nie narazić poszkodowanego na dodatkowe obrażenia, nie można było go od razu ewakuować. Wykonany został wokół niego szalunek, a następnie zaczęto rozcinać zbiornik, aby pozbyć się części zboża – wyjaśnia nam Komendant Powiatowy PSP w Kraśniku Tomasz Michalczyk.

Dopiero wówczas bezpiecznie udało się wyciągnąć mężczyznę z silosu. Następnie zajęli się nim ratownicy medyczni. Z kolei policjanci ustalają teraz szczegółowe okoliczności oraz przyczyny zdarzenia. Wstępnie wiadomo już, że mężczyzna był nietrzeźwy.

14 komentarzy

 1. Teraz powinien zapłacić za cały silos zboża i akcję. Wypiłeś idź do domu.

  • Empatyczka sympatyczka

   A widzisz co prawdziwy Polak potrafi ?
   Jak się nawali, do domu nie może dojść, ale do 10 metrowej wysokości silosu (na zboże), wlezie… spowoduje, że 50-60 ludzi się nie nudzi. Bo go „ratują”. Chyba po to żeby zapewnić mu możliwość występu na bis.

 2. Na ch on się tam w ogóle wpier

 3. może jego silos i zboże

 4. Głupi jak z PO

 5. Ty vv pamiętaj że to dziady z pisuara doprowadzili do ruiny rolników. Że wypił to za swoje.Amen

 6. Tak jak pisałam poprzednio na trzeźwo by tego nie zrobił, teraz niech pokryje koszty akcji ratunkowej, to go otrzeźwi.

 7. Tak jak pisałam poprzednio, na trzeźwo by tego nie zrobił, teraz niech pokryje koszty akcji ratunkowej. To powinno go otrzeźwieć.

 8. Było go zostawić na karmę dla świń

 9. No i w opisany sposób szlag trafił zbiornik i zboże w nim zgromadzone, ale za to ocalał pijus, który nawet kosztów akcji nie będzie w stanie zwrócić. Nie wspominając już nawet o zniszczonym zbożu i zbiorniku na to zboże.
  Bardzo udana akcja. Bardzo.

 10. Tj lokalna nafta, właściciel silosu wziął go do pracy nawalanowego jak świnia i dał fikołka do środka. A zapłacić za akcję nie zapłaci po to nafta konkretna

Dodaj komentarz

Z kraju