Awaria wodociągowa na ul. Biernackiego (zdjęcia)

Trwa usuwanie awarii wodociągowej w rejonie ul. Biernackiego. Kierowcy muszą uważać na zamarzniętą wodę, która pojawiła się w rejonie skrzyżowania ul. Ruskiej z ul. Biernackiego i ul. Lubartowską.

Rano nasz Czytelnik poinformował nas, że w rejonie skrzyżowania ul. Biernackiego i ul. Ruskiej na jezdnię z pękniętej rury wylewa się woda. Jak się okazało doszło do awarii wodociągowej.

Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Lublinie informuje, że doszło do awarii na sieci wodociągowej przy ul. Biernackiego 1. Przewidywany czas wyłączenia wody od: 2019-01-20 08:00 do: 2019-01-20 20:00 W związku z awarią została wstrzymana dostawa wody do budynku przy ulicy Biernackiego 1.

Kierowcy przejeżdżający w rejonie skrzyżowania ul. Biernackiego z ul. Ruską i ul. Lubartowską muszą uważać na warstwę lodu.

(fot. nadesłane Przemek)

Zobacz również

5 komentarzy

 1. Sieci wodociągowe układa się na głębokości co najmniej 1,5-1,8 M. Skąd „Czytelnik” wiedział że przyczyną jest pęknięcie rury?

 2. Co za głupie pytanie ???
  Ty tak z wszystkim pytasz??
  Ludzie mają doświadczenie źyciowe .
  Chyba że w tym miejscu źródło wybiło , to zwracam honor?

  • Bo widzisz,na instalacjach wodociągowych troszeczkę się znam i moje pytanie było w formie żartobliwej. Taka instalacja to nie tylko rury i nie zawsze przyczyną nieszczelności jest jej pęknięcie,co kategorycznie stwierdził „Czytelnik”.

 3. I to prawda rury w tym.woda kanalizacja kladzie sie ponizej punktu.zamrzania gruntu wiec by woda wybila z 2 metrow to musi byc iscie diabelskie cisnienie a i tonie odrazu sie przebije i zrobi wyrwe w gruncie .woda moze pochodzic z roznych zrodel.ilez to ja razy widzialem.gdy podejzewano rure ze pekla a gdy rozkopano okazywalo sie zupelnie cos ninnego

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Dożynki w mieście, czyli Dożynkowe Jarmarki Lubelskie
Startuje Lubelski Festiwal Nauki. Będzie specjalny pokaz na placu Litewskim oraz Piknik Naukowy
Na zamku lubelskim i zamkowych błoniach odbędzie się weekend z archeologią
Jarmark Firlejowski, czyli dawne dworskie i rycerskie tradycje z czasów świetności magnackiego rodu
Malownicza Wąwolnica: Gwiazdą wydarzenia będzie Izabela Trojanowska