690 680 960

Autobusy komunikacji miejskiej zaczną zajeżdżać na węzeł przesiadkowy w Świdniku

Od najbliższego poniedziałku autobusy komunikacji miejskiej będą zajeżdżały na wybudowany niedawno węzeł przesiadkowy. Główna linia łącząca Świdnik z Lublinem będzie tam zaczynała i kończyła trasę.

Od przyszłego tygodnia swoją funkcję zacznie spełniać węzeł przesiadkowy, jaki w ubiegłym roku powstał przy dworcu kolejowym Świdnik Miasto. W rejonie al. Lotników Polskich oraz ul. Struga i Kolejowej zbudowano plac manewrowy dla autobusów oraz stanowiska odjazdowe z wiatami dla pasażerów. Do tego dochodzą toalety dla podróżnych czy też ścieżka rowerowa. Wszystko to ma na celu uporządkowanie kwestii związanych z komunikacją na terenie miasta.

Do tej pory jednak węzeł nie był wykorzystywany. Urzędnicy wyjaśniali, że zanim skierowane zostaną tam autobusy, musi zostać opracowany nowy system komunikacji miejskiej. Wszystko to miało zająć kilka miesięcy. Wiadomo już, że od poniedziałku dwie linie będą zajeżdżały na węzeł przesiadkowy, trzecia ma tam mieć swój przystanek początkowy i końcowy.

W przypadku linii nr 5, jej trasa będzie wiodła z ul. Żwirki i Wigury do al. Lotników Polskich i przez Dworzec Świdnik Miasto dalej do ul. Racławickiej. Autobusy linii nr 35 pojadą z ul. Racławickiej przez ul. Partyzantów, Traugutta, Dworcową, Struga przez Dworzec Świdnik Miasto a następnie dalej do ul. Niepodległości. Z kolei główna linia łącząca Świdnik z Lublinem zamiast na przystanek Świdnik Helikopter, będzie dojeżdżała na węzeł przesiadkowy. Z tego też miejsca wyruszy w drogę powrotną.

Zmienią się także nazwy dwóch przystanków. Ten oznaczony „Lotników Polskich – szpital NŻ” będzie się nazywał „Dworzec Świdnik Miasto”, a „Świdnik Dworzec Wschodni” zmieni się na „Dworzec Świdnik Wschodni”.

(fot. lublin112)

Jeden komentarz

  1. a moze jakas mapka

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Seniorze! Jak nie dać się jesiennej chandrze, nie nudzić się w domu, a przy okazji zaoszczędzić? Wszystkiego dowiesz się w Galerii Olimp!
Koncert Siema Żaki na placu Litewskim. Zagrają muzyczne grupy studenckie
Zaproszenie na otwarcie Farmy Dyniowej w Lublinie
Wykopki kartoflane w Muzeum Wsi Lubelskiej
Eko Targ w Świdniku