Autobus zderzył się z pojazdem nauki jazdy na al. Witosa

W czwartek po południu na al. Witosa doszło do zderzenia autobusu komunikacji miejskiej z pojazdem nauki jazdy. Na szczęście nikt nie ucierpiał.

Do zdarzenia doszło w czwartek po godzinie 17 na al. Witosa w Lublinie, na pasie w kierunku Świdnika.

Na tył pojazdu nauki jazdy, w rejonie wiaduktu kolejowego, najechał kierujący pojazdem komunikacji miejskiej lini nr 47.

Na szczęście w zdarzeniu nikt nie ucierpiał. W rejonie kolizji częściowo nieprzejezdny jest jeden pas ruchu. Na miejscu interweniował nadzór ruchu przewoźnika.

2018-04-12_17.45.55

2018-04-12_17.44.05

2018-04-12 18:15:55
(fot. lublin112.pl)

Zobacz również

49 komentarzy

  1. Jest to obowiązkowe zadanie egzaminacyjne: Hamowanie od prędkości co najmniej 50 km/h do zatrzymania we wskazanym przez egzaminatora miejscu, tak więc nie chodzi tu o hamowanie awaryjne. Co do kierunkowskazu, to zgodnie z przepisami skoro pojazd nie zmienia pasa ruchu ani kierunku jazdy to kierunkowskaz nie jest wymagany.

  2. Oczywiście szkółka Idrive. W tym miejscu podczas egzaminu stosowane jest hamowanie tzw.awaryjne. i „instruktorzy” „doświadczeni” robią to bez względu na to , czy cos za nimi jedzie czy nie. Widzę to codziennie. Ale czego tu wymagać, kiedy instruktora można zrobić po trzech latach posiadania prawa jazdy. I widzi się dwie dziewczynki w samochodzie lub dwóch chłopaczków. I pytanie , które z nich to instruktor. Ale w sumie instruktorów nie można do końca winić:) Egzamin mi tez kilka razy zahamował przed nosem. A to już lekka przesada. Niestety nie zapisałem godziny ani numerów. Ale będę teraz czujny.

  3. A nie łatwiej pojechac chociażby na ulicę Chemiczną i tam ćwiczyć takie manewry?? Podejrzewam ze kiero z mpk nie spodziewal sie ze elka zatdzyma sie do zera

  4. Jeśli jest nagrane bezpodstawne nagłe zatrzymanie to oczywiście wina L-ki. Zresztą nie musi być nagrane. Wystarczą zeznania świadków np. pasażerów autobusu.

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Powiatowy Piknik Pszczelarski w Dęblinie
„Jarmark Pawłowski – ginące zawody” – święto miłośników folkloru i tradycji ludowej
Noc Muzeów w Woli Osowińskiej
Kościelec – Historia na Nowo – czyli piknik rodzinny w Piaskach
Seans filmowy pod chmurką na Placu Wolności