Wtorek, 23 lipca 202423/07/2024
690 680 960
690 680 960

Autobus komunikacji miejskiej cofał z wjazdu na ekspresówkę. Kierowca pomylił trasę

Kierowcy gwałtownie hamowali i przecierali oczy ze zdziwienia. Zjazdem na drogę ekspresową cofał autobus komunikacji miejskiej.

O niebezpiecznej sytuacji, jaka miała miejsce w czwartek w południe, poinformowali nas czytelnicy. Kierowcy jadący al. Spółdzielczości Pracy w kierunku Lubartowa, a następnie zjeżdżający na węźle Rudnik na obwodnicę Lublina, dostrzegli cofający z wjazdu na drogę ekspresową autobus komunikacji miejskiej.

Jak się okazało, jego kierowca pomylił trasę i zaczął wjeżdżać na obwodnicę. Kiedy się zorientował, zatrzymał się na lewym pasie ruchu i uruchomił światła awaryjne.

-Spowodowało to konsternacje wśród kierowców jadących w tym samym kierunku. To jednak jeszcze nic, bo po chwili włączył wsteczny bieg i zaczął cofać w kierunku trasy na Lubartów zmuszając innych kierowców do nagłego awaryjnego hamowania – wyjaśnia jeden z naszych czytelników.

Kierowca autobusu nie reagując na nic wycofał do drogi prowadzącej do Ciecierzyna i pojechał dalej. Jak wyjaśniają świadkowie, kierowca ten nie dość, że stworzył bardzo duże zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego, to jeszcze naraził na niebezpieczeństwo pasażerów, za których przecież odpowiada.

(fot. lublin112.pl – zdjęcie ilustracyjne)

67 komentarzy

  1. Tylko się ten nie myli co nic nie robi

  2. To, że pomylił zjazd to trudno, każdemu się może trafić, ale cofanie w takim miejscu to inna para kaloszy.
    Dobrze, że cofał na wjeździe, a nie na samej ekspresówce

Z kraju

Sport