Niedziela, 21 lipca 202421/07/2024
690 680 960
690 680 960

Auchan wprowadza w swoich sklepach… wózki dla psów. To dla klientów, chcących robić zakupy razem z pupilem

Tego jeszcze nie było. Ze względu na zakaz wprowadzania psów do sklepów, Auchan postanowił udostępnić klientom specjalne wózki, na których to będą mogli wozić swoje zwierzęta podczas robienia zakupów.

Na wprowadzenie dość nietypowego rozwiązania zdecydowała się sieć sklepów Auchan. Firma postanowiła bowiem udostępnić klientom specjalne wózki do transportu czworonogów. Ma to umożliwić właścicielom psów zrobienie zakupów z większym pupilem. Dzięki wózkom psy mające nawet do 25 kg wygodnie i bezpiecznie przewożone będą mogły towarzyszyć swoim również w sklepie.

Jak wyjaśnia Hanna Bernatowicz, dyrektor komunikacji Auchan Polska, psy są traktowane jak członkowie rodziny, dbamy o nie, troszczymy się, pielęgnujemy. Towarzyszą nam w domu, na wakacjach, w różnych sytuacjach życiowych, podczas załatwiania codziennych spraw, a często także w czasie zakupów.

– W Auchan takie podejście jest nam bardzo bliskie. Stąd pomysł wprowadzenia specjalnych wózków dla psów. Dzięki temu klienci mogą w wygodny sposób zrobić zakupy mając psa pod kontrolą przy jednoczesnym zachowaniu higieny i bezpieczeństwa. Jesteśmy przekonani, że właściciele większych czworonogów docenią możliwość zrobienia zakupów w towarzystwie swojego pupila – dodaje Hanna Bernatowicz.

Zgodnie z regulaminem sklepów, do marketów sieci mogą być wprowadzone jedynie psy asystujące towarzyszące osobom niewidomym i niepełnosprawnym. W innych przypadkach, zarówno małe psy jak też inne zwierzęta, mogą towarzyszyć swoim opiekunom pod warunkiem, iż są noszone są na rękach, w koszykach lub nosidłach. Dlatego też wózki mają być rozwiązaniem dla właścicieli większych zwierząt, które ciężko byłoby nosić na rękach.

Wózki dostępne są w dwóch opcjach: dla zwierząt ważących do 10 i do 25 kg. Co ważne, po każdym użyciu są one dezynfekowane, czyszczona jest również mata, którą wózek jest wyściełany. Co ważne, zwierząt nie można puszczać ich na teren hali sprzedaży, należy też zadbać o to, aby nie zakłócały one innym klientom spokoju podczas robienia zakupów i nie zbliżały się do żywności.

Jak nam przekazali przedstawiciele sieci Auchan, rozwiązanie to jest obecnie testowane w trzech sklepach w Poznaniu. Jest szansa, iż niebawem zostanie wprowadzone w pozostałych marketach. W naszym regionie hipermarkety Auchan znajdują się przy al. Witosa i ul. Chodźki w Lublinie.

59 komentarzy

  1. Będę omijał ten sklep szerokim łukiem.

  2. .......................,

    Fajny pomysł. Ciekawe czy sanepid wyrazi zgodę.

  3. Nie dosc,ze ludzie wszystko macają to jeszcze teraz psie kudły lub co innego bedzie tam latac. Mam psy ale nigdy nie zabieram ich do sklepow! Męka dla zwierząt!

  4. Czemu to ma służyć? Teraz stojąc w kolejce do wędlin będę musiał słuchać psiego szczekania, jak się spotkają dwa kundle?

  5. Tym lewackim mendom już całkiem odpierdala

  6. czyli sanepid trzeba nasłać jak znajdęwłocha psiego xD

  7. Należy sporządzić wykaz obowiązkowych szczepień dla psów z którymi ich właściciele chcą robić zakupy spożywcze. Posiadanie książeczki aktualnych szczepień powinno warunkować prawo wstępu do sklepów z takimi artykułami.

Dodaj komentarz

Z kraju

Sport