Piątek, 24 maja 202424/05/2024
690 680 960
690 680 960

Artur Soboń został wiceministrem rozwoju i technologii oraz pełnomocnikiem premiera

Pełniący dotychczas funkcję sekretarza stanu w Ministerstwie Aktywów Państwowych Artur Soboń otrzymał dwie nominacje na nowe stanowiska. Przejdzie do Ministerstwa Rozwoju i Technologii.

Poseł Artur Soboń został dzisiaj powołany przez premiera Mateusza Morawieckiego na sekretarza stanu w Ministerstwie Rozwoju i Technologii oraz na pełnomocnika Prezesa Rady Ministrów do spraw rozwoju lokalnego. Pochodzący ze Świdnika poinformował o nowych stanowiskach na Twitterze, dziękując jednocześnie premierowi Jarosławowi Kaczyńskiemu oraz Mateuszowi Morawieckiemu za okazane mu zaufanie.

Artur Soboń w 2001 roku rozpoczął pracę w urzędzie miejskim w Świdniku. Rok później, bez powodzenia, kandydował z ramienia PiS do sejmiku województwa lubelskiego. W 2005 roku postanowił spróbować swoich sił w wyborach do sejmu, również z podobnym skutkiem. W wyborach samorządowych w 2010 został wybrany na radnego sejmiku lubelskiego, podobnie było 4 lata później. W wyborach parlamentarnych w 2015 roku dostał się do sejmu.

Od 5 grudnia 2019 roku pełnił funkcję sekretarza stanu w Ministerstwie Aktywów Państwowych. Z kolei od września 2020 r. był też Pełnomocnikiem Rządu do spraw transformacji spółek energetycznych i górnictwa węglowego.

Artur Soboń został wiceministrem rozwoju i technologii oraz pełnomocnikiem premiera

Artur Soboń został wiceministrem rozwoju i technologii oraz pełnomocnikiem premiera

(fot. Artur Soboń)

29 komentarzy

 1. Nasuwa się tylko jedno stwierdzenie, nie no ja pie…..

 2. Istny omnibus, łowca stanowisk, tytan pracy !!!
  Co będzie jak go (z różnych przyczyn) zabraknie ? Ano, albo Polska się zawali, albo bezrobocie się zmniejszy, bo na jego miejsce mus będzie zatrudnić z pięciu bezrobotnych.

 3. Może zabierze swojego przyjaciela, pierwszego pracownika najjaśniejszej RP.

 4. sterta łajna powieksza sie…

 5. Cieee chorobaaaa !!!

  Ot [***], talent nam sie objawił

 6. Trzeba było się uczyć biedaki pełowskie

  • dla LSW to wstyd i hańba . Obiecywał pomóc w kontrakcie na śmigłowce a wyszło że walczył , owszem ale o stołek dla siebie.

 7. Bez wazeliny Pis najlepiej wciska się od tyłu…

Wiadomości z info112