690 680 960

Artur Soboń już oficjalnie w Ministerstwie Finansów. Ma koordynować wdrażanie Polskiego Ładu

Tak jak zapowiadano, Artur Soboń został dzisiaj powołany na stanowisko kolejnego wiceministra finansów. Będzie się zajmował wdrażaniem nowego systemu podatkowego.

W poniedziałek premier Mateusz Morawiecki powołał Artura Sobonia na stanowisko sekretarza stanu w Ministerstwie Finansów. Jak już informowaliśmy, pochodzący ze Świdnika polityk trafił do resortu z Ministerstwa Rozwoju i Technologii, zostając siódmym wiceministrem. Wśród zadań, jakie zostaną postawione przed Arturem Soboniem, ba być przede wszystkim naprawa Polskiego Ładu.

Nowego wiceministra finansów przywitał szef resortu Tadeusz Kościński. Jak wyjaśniano, przed Arturem Soboniem stoi koordynacja prac dotyczących wdrożenia nowego systemu podatkowego.

Artur Soboń polityczną karierę zaczynał w Świdniku. Początkowo był rzecznikiem prasowym Urzędu Miasta, później został sekretarzem. W 2006 roku przeszedł do powiatu świdnickiego, gdzie początkowo był radnym, następnie społecznym członkiem zarządu. W 2010 roku został radnym sejmiku województwa lubelskiego. W 2015 roku dostał się do Sejmu.

(fot. Artur Soboń)

33 komentarze

 1. Kolejny populistyczna karierowicz…Ta partia to zagraja nieudaczników, tetrybów, powiatowych kucharek i paru cwaniaków szuminsko-obaj takowych..! Polska, my, nasze dzieci i wnuki za to zapłacimy! Niszczą wszystko czego się dotkną , a ich 500 warte jrst 0, po wzroście cen w skepach, gazu i prądu! Koszmar trwa.

 2. Jak można kogoś oceniać jak dopiero zaczął pracę.

 3. Każdy byle nie z PO .

 4. Które to już ministerstwo „specjalisty od wszystkiego”?
  Piąte.
  Moja ś.p. babcia mawiała, że jak coś jest do wszystkiego, to jest do …

 5. Soboń lekarstwem na wszystkie kłopoty. Drugi Nikodem Dyzma

Kursy walut

 • USD 4.3354zł 0.21%
 • GBP 5.369zł 0.8%
 • EUR 4.7239zł 0.34%
 • CHF 4.7142zł 0.58%

Polub nas