690 680 960

Opady marznące pojawią się na obszarze woj. lubelskiego. Na drogach może zrobić się ślisko

Dobiega końca okres, gdy w naszej części Polski zalegało mroźne, przetransformowane powietrze pochodzenia arktycznego. Nad region dotarły już chmury, które są związane ze strefą frontu ciepłego wędrującego powoli z zachodu na wschód. Należy spodziewać się opadów marznących.

Opady nad zachodnią częścią regionu pojawią się w drugiej części nocy. Początkowo ma być śnieg, następnie rozkład temperatury w dolnej troposferze sprzyjać może opadom deszczu i mżawki, powodując gołoledź w kontakcie z wychłodzonym podłożem. Kierowcy i piesi powinni zachować szczególną ostrożność. Termometry w nocy pokażą w regionie od -7°C do -2°C. Z każdą godziną temperatura ma wzrastać. Wiatr na ogół słaby z zachodu, południowego-zachodu.

Wtorek przyniesie duże pogorszenie warunków pogodowych. Zachmurzenie będzie duże i całkowite. Możliwy jest rozwój mgieł adwekcyjnych. Temperatura powietrza wzrośnie w całym regionie za sprawą napływu cieplejszego powietrza. Termometry pokażą od 0°C do 1°C. Opady śniegu i mżawki w kontakcie z wychłodzonym podłożem mogą powodować gołoledź. Prawdopodobnie utrzymają się przez cały wtorek i noc z wtorku na środę. Kierowcy będą musieli zachować ostrożność, gdyż drogi miejscami będą śliskie. Zbliżona sytuacja panować ma na chodnikach. Wiatr na ogół słaby, okresowo umiarkowany ze zmiennych kierunków.

Kolejne dni to dalsza dominacja pogody niżowej, zdarzać mogą się w początkowej fazie odwilży mgły adwekcyjne ograniczające w dużym stopniu widzialność. Padać ma zarówno deszcz, jak i też deszcz ze śniegiem. Temperatura oscylować ma w okolicach 0°C. Nocami jednak zdarzyć może się okresami lekki mróz.

Za sprawą aktywnej cyrkulacji atlantyckiej do końca stycznia nie widać powrotu trwałej, śnieżnej zimy do Polski. Pojawić mogą się za to kolejne wichury, a nawet lokalne burze. Szczególnie w drugiej połowie tygodnia oraz w weekend.

Najnowsze informacje pogodowe
Aktualna temperatura w Polsce

(fot. lublin112.pl)

3 komentarze

 1. Strzyżenie owiec

  Policjanci już zacierają ręce bo będą żniwa,co obcierka czy zjad ma pobocze cyk 1200 …. Ale oczywiście to tylko dla poprawy naszego bezpieczeństwa

  • Też kierowca (nie mylić z posiadaczem prawa jazdy)

   Niestety, niektórym posiadaczom praw jazdy tylko zdecydowanym sięgnięciem do portfeli idzie dać coś do myślenia. Tobie tez trudno uruchomić twardy dysk ?

 2. Opady marznące pojawią się na obszarze woj. lubelskiego. Na drogach może zrobić się ślisko, pozwolę sobie to przełożyć na język zrozumiały dla gamoni…
  Uważajta… zacznijta kombinować w tych waszych twardych dyskach.
  Z góry, a konkretnie z chmur będzie siąpił, deszcz… jak toto upadnie na jakąkolwiek powierzchnię, może być ślisko, a jak odrobinkę podmarznie, nawet bardzo ślisko.
  Ostrożnie więc z nóżkami na gejach gazu i hamulca, no i nie na zderzaku poprzednika.

Kursy walut

 • USD 4.4911zł -0.34%
 • GBP 5.4564zł 0.76%
 • EUR 4.6892zł 0.45%
 • CHF 4.758zł 0.34%

Polub nas

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Mikołajkowe szkolenie dla kierowców w ODTJ
Mikołajki z myślą o seniorach i osobach z niepełnosprawnościami
Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi
A może tak w ostatnim miesiącu roku warto odwiedzić Teatr Muzyczny? Sprawdź!
Mikołajki w VIVO! Lublin