Czwartek, 25 lipca 202425/07/2024
690 680 960
690 680 960

Apel Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Lublinie. Potrzebna krew dwóch grup

Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Lublinie apeluje do mieszkańców Lublina i regionu o oddawanie krwi dwóch grup. Apel ma związek ze zmniejszającymi się stanami magazynowymi krwi.

Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Lublinie apeluje o zgłaszanie się osób do punktów krwiodawstwa i oddawanie krwi oraz jej składników zwłaszcza dawców z grupami A Rh +, 0 Rh + oraz 0 Rh -.

W chwili obecnej krew jest niezwykle potrzebna, a niestety jej stany magazynowe stale się zmniejszają. W szpitalach chorzy i potrzebujący czekają na ten niezwykły dar życia. Krew podarowana przez jedną osobę może uratować życie trzech innych ludzi.

– Sytuacja po raz kolejny zmusza nas do zwrócenia się z prośbą do wszystkich osób o wielkich sercach, aby raz jeszcze je pokazały i wsparły działania RCKiK w Lublinie w celu ratowania zdrowia i życia mieszkańców naszego województwa – przekazało nam RCKiK.

(fot. pixabay.com)

10 komentarzy

 1. Widziałem Ptaka Cień

  aha …

 2. słońce ciągle razi

  Uczciwi, ciężko pracujący i trzeźwo myślący Polacy apelują o zmniejszenie stóp procentowych i dymisję obecnego rządu.

 3. Niech piraci drogowi oddają krew zamian za wymazanie zainkasowanych punktów.

 4. Byłem, oddałem… Dwa dni wolnego w pracy. Malkontenci mogą sobie pomarudzić w swojej robocie, podczas gdy ja leżę i pachnę zagryzając czekoladę.

  • Niestety tylko do 16 maja. Potem ponownie wolne tylko w dniu donacji. 🙂
   Swoją drogą dalej trzymajcie na recepcji rejestratorkę, która nie potrafi potwierdzić tożsamości krwiodawcy, bo Dowód Osobisty jest nieważny, to na pewno więcej krwiodawców będziecie mieć.
   Byłam świadkiem właśnie takiego zdarzenia. Dziwię się temu krwiodawcy, że nie odwrócił się na pięcie i nie wyszedł z budynku. Potem apele, że krwi mało. Jak się nie szanuje tego, co się ma, to proszę się nie dziwić, że krwiodawcy też wybierają inne ośrodki krwiodawstwa. Będzie to bardziej widoczne po 16 maja, kiedy to wrócimy do jednego dnia wolnego w dniu donacji.

   • Tu się myślisz, nadal będą dwa dni wolnego. Radzę poczytać źródła zanim coś się napisze.

    • Faktycznie. Dwa dni przysługują w przypadku ogłoszenia stanu epidemii oraz w przypadku ogłoszenia stanu epidemicznego. Miło mnie ta informacja zaskoczyła. 🙂

 5. dostałem takie 2 dni wolnego przed weekendem majowym hehe.
  powinni zamiast mandatu wystawiać wycieczkę aby oddać krew.

 6. Trochę złudne te dwa dni wolnego bo nie wszyscy wiedzą że nie wliczają się Wam do lat pracy…

  • Podstawa prawna? Według mojej kadrowej i księgowości wliczają się jak najbardziej. W wypłacie też nie ma różnicy.

Z kraju

Sport