Czwartek, 18 kwietnia 202418/04/2024
690 680 960
690 680 960

Analizy nie pozostawiają złudzeń. Na Lubelszczyźnie jest najdroższe paliwo w Polsce

Z najnowszych analiz branżowego portalu e-petrol wynika, iż za benzynę kierowcy z naszego regionu płacą najwyższą cenę w Polsce. Również olej napędowy jest bardzo drogi.

W ostatnich dniach zauważyć można korzystne dla kierowców zmiany cen paliw na stacjach. Tanieje głównie olej napędowy. We wtorek prezes PKN Orlen Daniel Obajtek ogłosił, iż koncern obniża cenę oleju napędowego średnio o 20 gr za litr. Ma to mieć związek ze prowadzaniem ropy naftowej z innych kierunków niż rosyjski, jak również zakontraktowaniem większych ilości tego paliwa. Ceny diesla spadają także na innych stacjach.

Pomimo tego kierowcy z naszego regionu nie mają powodów do zadowolenia. Jak wynika z danych branżowego portalu e-petrol, z analiz cen na stacjach paliw wynika jednoznacznie, że ceny benzyny w województwie lubelskim są najwyższe w Polsce.

Średnia cena benzyny 95-oktanowej wynosi na Lubelszczyźnie 6,75 zł/l. Dla porównania w województwie łódzkim jest to 6,61 zł/l. W przypadku oleju napędowego, jego cena również plasuje się wśród najwyższych w kraju i wynosi 7,61 zł/l. W sąsiednim województwie świętokrzyskim kierowcy płacą średnio 7,43 zł/l.

(fot. lublin112)

87 komentarzy

 1. Ropa leci na UK

  • BP jest brytyjskie i może od siebie bierze ropę, ale żebyśmy my wysyłali im z powrotem?? pierwsze słyszę

 2. Zemsta na agroujnie.

 3. wszystko to wina Tuska

 4. --------------------

  to prawda – w takim Hrubieszowie paliwo jest droższe niż w Lublinie o 20 gr/l

 5. LPG ORLEN GESIA – 3.37zl/litr
  LPG CIRCLEK TURYSTYCZNA – 2.99zl/litr

Z kraju