Niedziela, 25 lutego 202425/02/2024
690 680 960
690 680 960

Amerykański dron szpiegowski został zaobserwowany nad naszym regionem

Dwukrotnie w dniu dzisiejszym nad województwem lubelskim przeleciał amerykański bezzałogowy samolot szpiegowski RQ4 Global Hawk. Zdaniem miłośników lotnictwa, może to mieć związek z napiętą sytuacją, jaka panuje na Białorusi.

W środę miłośnicy lotnictwa, analizując dane z portali prezentujących ruch w przestrzeni powietrznej nad Polską, zaobserwowali przelot amerykańskiego drona. Chodzi o RQ4 Global Hawk. Jest to bezzałogowy statek powietrzny należący do sił zbrojnych USA, który jest w stanie prowadzić rozpoznanie bez przerwy przez 24 godziny z pułapu 20 km. Co więcej, jest to obecnie największy tego typu samolot niewymagający obecności załogi na pokładzie, który jest produkowany seryjnie i używany bojowo.

Maszyna wystartowała z terenu Morza Śródziemnego z okolic pomiędzy Włochami a Maltą, najprawdopodobniej z lotniskowca. Następnie przeleciał nad Grecją, Bułgarią, Rumunią, Ukrainą i Polską, skierował się nad Litwę i Łotwę. Po kilku godzinach RQ4 Global Hawk wrócił nad Ukrainę. Dron cały czas utrzymuje się w rejonie granicy z Białorusią. Jeżeli chodzi o nasz region, maszyna przelatywała w okolicach Szczebrzeszyna, Krasnegostawu, Łęcznej, Parczewa czy też Białej Podlaskiej. Utrzymywała wysokość ok. 15 km.

Przelot może być związany z napiętą sytuacją, jaka panuje na Białorusi. Nie tak dawno Aleksandr Łukaszenka poinformował o rozmieszczeniu wojsk na zachodniej granicy Białorusi z Litwą, Łotwą i Polską. Ostrzegł także, że w wypadku próby przejęcia władzy, podejmie „adekwatne kroki”. Nakazał też ministerstwu obrony zwrócenie szczególnej uwagi na przemieszczanie się wojsk NATO na terytorium Polski i Litwy.

Amerykański dron szpiegowski został zaobserwowany nad naszym regionem

(fot. wikipedia)

27 komentarzy

 1. Próbowałem swoją procą zestrzelić ale za słaba guma, ma ktoś mocniejszą?

 2. coś jak w piosence
  Kaczki z Nowej Paczki

  ” Nad naszą wsią przeleciał meteoryt
  Nad naszą wsią przeleciał, no i zgasnął…”

 3. Szukał Bimmera i jego BMW

 4. Amerykanie to niech lepiej zajmą się stonką ziemniaczaną, a nie wpierdzielaniem się w wewnętrzne sprawy poszczególnych państw

 5. jakiś obiekt latał nad tyloma krajami i nikt go nie stuknął?

 6. Spoko, dron obcych wojsk lata nad Polska a my się cieszymy. Jesteśmy tak durni jako społeczeństwo że zaczynam myśleć że zasługujemy na zamordyzm przez to że dajemy sobą rządzić żydom. Ubrali nas w kagańce i zadłużyli. Ciekawe czy ludzie kiedyś to zobaczą i czy da się to jeszcze wtedy bezkrwawo odkręcić. Popatrzcie w oczy swoim dzieciom panowie policjanci, urzędnicy, żołnierze i lekarze. Skazujecie je na niewolnictwo za garść srebrników od państwa przez ciągnięcie tej hucpy. Potem może już nie być odwrotu.

 7. Wszystko w temacie

  PRZEZ TO AMERYKAŃSKIE ŚCIERWO MOŻE BYĆ WOJNA. BANDYTA AMERYKAŃSKI CIĄGLE PRAGNIE NAPIĘĆ, DESTABILIZACJI NA BIAŁORUSI!
  PRZEZ NICH JESTEŚMY UWAŻANI ZA POST SOWIECKA REPUBLIKĘ I NIC TEGO NIE ZMIENI.

  • na temat, sieroto, wszystko na temat.

   ps. ostatnie zdanie – najgłupsze zdanie miesiąca 🙂

 8. Szanowna redakcjo…nie wiem czy macie wpływ na rodzaj reklam jakie pojawiaja się na tej stronie…ale nie życzę sobie reklamy NESTOF gdzie sprzedają faszystowskie sfastyki,znaki SS,itp.Czy Was już całkowicie popier…o???!!!!!!

  • Reklamy są dostosowane do użytkownika i tego, co wyszukuje w sieci. To nie jest tak, że my sobie wrzucamy reklamę i Pan ją widzi, bo my tak chcemy. Reklama jest uzależniona od Pana aktywności w sieci. Poza tym wspomniany przez Pana sklep sprzedaje produkty dla grup rekonstrukcyjnych. Widocznie Pana aktywność w sieci związana z tematyką np. historyczną sprawiła, że Pan tę reklamę zobaczył. Zachęcamy do zapoznania się z zadami działania reklam na stronach internetowych.
   Pozdrawiamy

Z kraju

Polityka i społeczeństwo