„Amerykańscy żołnierze” znów usiłują podrywać mieszkanki naszego regionu. To próba oszustwa

Oszuści szukają coraz to nowych sposobów, aby wyłudzić pieniądze. Ostatnio coraz częściej spotykana jest metoda na „amerykańskiego żołnierza”. W tym przypadku rozkochują w sobie kobiety, a następnie obiecując przyjazd, proszą o pożyczkę.

Po raz kolejny oszuści stosują metodę na „amerykańskiego żołnierza”. Nasza czytelniczka otrzymała wiadomość, w której nieznajomy jej mężczyzna przedstawia się za wdowca ze Stanów Zjednoczonych, dodaje, że pracuje w wojsku i obecnie jest w Afganistanie. Wspomina również, że planuje przeprowadzić się do Polski i szuka odpowiedniego miejsca na kupno dobrego domu. Jak napisał, chciałby się także spotkać, i wspólnie pobawić. Oczywiście nasza czytelniczka nie odpisała rzekomemu 59-latkowi, od razu podejrzewając oszustwo.

Miała w tym dużo racji, gdyż w ostatnim czasie kilka mieszkanek naszego regionu zostało w ten sposób oszukanych. W ubiegłym miesiącu do jednej z kobiet w podobnym tonie napisał 52-letni Amerykanin. Wyjaśnił, że jest żołnierzem amerykańskiej armii, a obecnie przebywa na misji w Iraku. Para zaczęła ze sobą korespondować, po czym internetowa znajomość przerodziła się w głębsze uczucie. Po pewnym czasie wymiany wiadomości, mężczyzna zaproponował spotkanie, na co kobieta od razu się zgodziła.

Żołnierz wyjaśnił jednak, że może przylecieć do Polski, jednak potrzebuje zgody amerykańskiego departamentu obrony. Do tego konieczne jest wcześniejsze opłacenie jego dwumiesięcznego pobytu w naszym kraju, na co potrzebna jest spora suma pieniędzy. Zapewniał, że jak tylko spotka się z kobietą, wszystkie pieniądze jej zwróci. Kobieta wpłaciła kilkadziesiąt tys. złotych, po czym amerykański komandos więcej się do niej nie odezwał.

Z kolei we wrześniu ub. roku 46-latka z Lublina w podobny sposób nawiązała internetową korespondencję z przebywającym na misji w Afganistanie generałem amerykańskiej armii o imieniu William. Z dnia na dzień znajomość się rozwijała, zaś po pewnym czasie kobieta zapragnęła spotkać się ze swoim adoratorem. Oficer poinformował kobietę, że może do niej przyjechać, jednak wiąże się to z uzyskaniem zgody samego szefa sztabu generalnego amerykańskiej armii. To jednak, oprócz wypełnienia specjalnego kwestionariusza, wiąże się wydatkiem sporej sumy pieniędzy, których on obecnie nie posiada.

Zaproponował więc kobiecie, aby przelała odpowiednią kwotę na wskazane przez niego konto, wypełniała kwestionariusz, a on całą gotówkę jej zwróci, gdyż w trakcie jednej z akcji został postrzelony i niebawem ma otrzymać kilka milionów dolarów odszkodowania. Mieszkanka Lublina wysyłała mu również pieniądze na zakup biletu na samolot, którym miał do niej przylecieć, czy też inne związane z tym koszty. Niebawem wyczekiwany przez nią amerykański żołnierz przestał odpisywać na wiadomości. Wtedy dopiero 46-latka zrozumiała, że pieniądze, których łącznie wysłała ponad 65 tys. zł, trafiły do oszusta.

(fot. pixabay, nadesłane – Magda)
2018-03-10 22:14:55

28 komentarzy

 1. głupich nie sieją, po co ostrzegać?

 2. Właśnie miałam okazję poznać kogoś takiego. Pogoniłam.

 3. Sorry for my English, but You must Find deeper, mayby lame have some vacansy

 4. To nie są Amerykańscy żołnierze, są to ludzie, którzy zakładają nowe konta na profilach i podają się za Amerykanów — niby Amerykańscy żołnierze do Pan piszą a do Panów zaś Amerykanki — każda taka osoba to oszust, niestety dużo stron jak np.Facebook nie są w stanie sobie poradzić z takimi oszustami i non stop są zakładane konta podszywając się pod kogoś innego — tym razem oszuści wykorzystują to,że Amerykanie stacjonują w Polsce, ale też jest haczyk na takich — BLOKADA użytkownika — niestety nie każda osoba będzie w stanie się od tego uchronić dlatego proponuję by zgłaszać konta Administratorom stron oraz nie korespondować z takimi ludźmi lecz też tym bardziej takim osobom nie akceptować zaproszeń do znajomych..szkoda pieniędzy, nerwów i starań na takie sprawy–każdy użytkownik stron profilowych powinien dobrze przebadać kto zaprasza i co pisze .. „prywatna armia amerykańska” — „przenieść się do polski” — nie za dobrze umie język polski ale się uczy szybko” (to ciekawe kto to napisał tak ładnie po Polsku) — baczność zawsze musi byc. Zalecane, by jednak rodzice zerkali z kim piszą Ich pociechy, bo ostatnio jest atak też na dzieci w wieku 14-16 lat — a najlepiej zgłosić takie fakty na Policję .. Pozdrawiam.

 5. hmmm ale to normalna usługa jest jak sex telefon czy cuś tylko tu ukierunkowana na panie więc normalnie jest usługa jest opłata, tu poprostu usługa uczuciowa, trafia w rynek, jest zapotrzebowanie itp nie ma co halo robić myślę wszak dreszczy emocji nie brakuje jak sie załapie jedna z drugą xD

  • Racja. Wcale nie żałuję tych pustych kobiet. Jak muszla zaswedzi to zaraz tracą mózg. Taka pokuta za chęć prucia się bez opamiętania.

 6. Nikt mądry nie prześle 65tys na konto nie znanej osoby. Te kobiety musiały być samotne, zagubione i poprostu głupie i naiwne

  • samotne i zagubione ryczące czterdziestki…. pokaż mi normalnego co by sie za to brał a jeszcze generała z ameryki hahaha
   dodatkowe pytanie które jest oczywiste. dlaczego są takie samotne ciągle ? no odpowiedź jest prosta i zna ją każdy „generał” nawet …
   a teraz zosataje już tylko frustracja drogie panie hahaha

 7. Jest tu kilka takich, samotnych, poszukujących księcia z bajki. Niech tylko wyczaja sprawę, że na „zielonego ludzika” z Krymu większe branie będą mieli.

 8. Bezrbotny psycholog ktoś kto zna psychologię człowieka .

 9. Ja gdybym został w armii to dziś byłbym
  marszałkiem gratis
  Pieniądze to nie miara uczciwości.Dzis są jutro niema .
  Myślała jedna z drugą że prestiż i uczciwość kupią za pieniądze.

 10. ludzie uzywajcie mózgów

  Jaka blokada konta ? po co ? mądry nabrać się nie da ,a głupiego nabiorą jak nie w taki to w inny sposób .Ludzie zawsze dzielili sie na mądrych i głupich i tak już pozostanie

  • Noo, już Pawlak to mówił.. a te baby ,to ja nie wiem jak określić. Teraz niech szukaja wiatru w polu

 11. Jak można zakochać się w kimś kogo się nawet nie widziało ? i jeszcze kasę oddać ?

 12. Sorry, za emocje i złudzenia trzeba płacić, takie czasy. No i fajnie!

 13. Mam nadzieje, ze te idiotki nie maja dzieci. Bo na bank przekazly im geny naiwniactwa i kretynizmu.

 14. ważniejszym tematem jest remont balladyny wreszcie !

 15. Sory ale kto mądry przelewa takie wielkie sumy pieniędzy komuś zupełnie obcemu????

 16. 46lat i bez mózgu mało kto tak ma a jednak ma

 17. Ciągle piszecie jakie te kobiety głupie , tylko jaka głupia ma tyle pieniędzy na zbyciu ? Głupie osoby z natury nie mają pieniędzy …. Może to jakaś znudzona mężatka .

 18. Zaopiekuje się kobietą z IQ o poziomie 0 lub mniej aby była ładna i z kontem 6 zer.Czekam na propozycję.

 19. Płacić za sex z góry przez internet, może tylko bardzo sfrustrowana kobieta. Na samą myśl, ile szmalu straciła, będzie dostawać wielokrotnego orgazmu. Za taka kasę, fantoma z wymiennymi końcówkami zasilanego baterią słoneczną mogła sobie sprezentować.

 20. Może to grypa wysłała mu kasę…niech uważa bo grypę każdy miał.

 21. Rosyjscy żołnierze podają sie za amerykańskich.. taka tam prosta sztuczka sowiecka

 22. Jak ludzie dają się załadować w bambuko. to niech potem sprostowania głupoty nie szukają.

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7038zł -0.88%
  • GBP 4.9426zł -0.96%
  • EUR 4.4642zł -0.28%
  • CHF 4.1112zł -0.28%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Spektakl słowno – muzyczny „Nasz papież” w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim
  Targi marki Festool w Lublinie. Przedstawią rozwiązania dla branży stolarskiej i budowlanej
  Nabór do drużyny cheerleaderek – Perełki Tytanów
  „Obieraczki kapuściane” w Muzeum Wsi Lubelskiej
  Uroczyste obchody 81 rocznicy masowego mordu w Szczuczkach