Wtorek, 05 marca 202405/03/2024
690 680 960
690 680 960

Akt oskarżenia dla dwóch osób prowadzących obrót i produkcję środków odurzających (wideo, zdjęcia)

Aktem oskarżenia wobec dwóch osób zakończyła się sprawa prowadzona przez Lubelski Wydział Zamiejscowy Prokuratury Krajowej wspólnie z policjantami CBŚP z Zarządu w Lublinie. Policjanci zabezpieczyli 18 kg amfetaminy i 3 kg marihuany, likwidując przy tym laboratorium.

W styczniu 2018 roku policjanci z CBŚP w Lublinie zatrzymali mężczyznę, który przewoził swoim samochodem 3 kg amfetaminy oraz 3 kg marihuany. Wartość zabezpieczonych narkotyków wyniosła blisko 240 tys. zł.

Jak ustalili śledczy, narkotyki te miały trafić na teren województwa lubelskiego. Zatrzymanemu mężczyźnie prokurator ogłosił m.in. zarzut uczestnictwa w obrocie znaczną ilością środków odurzających i substancji psychotropowych. Czyn ten zagrożony jest karą pozbawienia wolności od 2 do 12 lat.

 

 

Z kolei w czerwcu 2018 roku na terenie województwa małopolskiego zostało zlikwidowane nielegalne laboratorium, w którym przetwarzano amfetaminę. Wówczas zabezpieczono odczynniki chemiczne, narzędzia i naczynia służące do wytwarzania substancji psychotropowych.

Policjanci zabezpieczyli podczas działań blisko 15 kg amfetaminy, wartej 1,5 mln zł. O ten proceder podejrzanych jest dwóch mężczyzn powiązanych ze środowiskiem pseudokibiców jednego z krakowskich klubów sportowych. Śledczy zarzucili mężczyznom m.in. wytwarzanie znacznych ilości środków odurzających. Przestępstwo zagrożone jest karą pozbawienia wolności powyżej trzech lat.

Sąd zastosował wobec podejrzanych środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu. Prokurator Lubelskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu ds. Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Lublinie skierował do Sądu Rejonowego w Lublinie akt oskarżenia wobec dwóch osób oskarżonych o udział w obrocie znacznymi ilościami środków odurzających i substancji psychotropowych.

Sprawa jest rozwojowa i niewykluczone są kolejne zatrzymania.

(fot. wideo CBŚP Lublin)

4 komentarze

  1. Mieli podawać na tacy w stołówce św.Alberta,czy w szkołach?

  2. Przecież to hałwa

  3. a pod spodem reklama – od tych proszkow schudla 27 kilogramow ^^

  4. 15kg warte 1,5 mln, czyli 100zł za gram. A to nie alchemicy jacyś przypadkiem? Bo to raczej cena złota, nie amfetaminy…

Z kraju

Polityka i społeczeństwo