Środa, 24 kwietnia 202424/04/2024
690 680 960
690 680 960

Akcja „Trzeźwość” w Krasnymstawie: Troje kierujących z promilami

Podczas niedzielnej akcji „Trzeźwość”, którą przeprowadzili krasnostawscy policjanci ujawniono troje kierujących pod znacznym działaniem alkoholu.

Podczas niedzielnej akcji skontrolowanych zostało prawie 1700 kierujących pojazdami. Funkcjonariusza prowadzili działania kontrolne przez całą dobę, korzystając głównie z urządzeń do szybkiego sprawdzania trzeźwości Alco Blow. Jednak jak się okazało troje kierujących prowadziło swoje pojazdy pod wpływem alkoholu. W miejscowości Krupe wpadła 31-letnia kobieta, która kierowała samochodem marki audi mając w organizmie 1,2 promila. Następnym zatrzymanym był 32-letni mężczyzna, który zatrzymany w Krasnymstawie na ulicy Witosa „wydmuchał” 1,5 promila, natomiast w Józefowie podczas kontroli wpadł 25-letni mężczyzna mający blisko promil alkoholu w organizmie.

Jak wyjaśnia asp. Marzena Skiba z Komendy Powiatowej w Krasnymstawie-To już kolejne działania naszych funkcjonariuszy, których celem jest poprawa stanu bezpieczeństwa w ruchu drogowym na terenie powiatu. Jak pokazują dane statystyczne na tym terenie od kilku lat spada ogólna liczba wypadków drogowych. Niestety co roku zwiększa się ilość wypadków, które spowodowali nietrzeźwi kierujący. Negatywną tendencję mają również skutki tych zdarzeń. W ubiegłym roku dwukrotnie wzrosła liczba osób, które zginęły w wypadkach drogowych. Stąd też konieczność podejmowania wszelkich działań, aby każdy uczestnik ruchu mógł bezpiecznie dotrzeć do celu swojej podróży-dodaje Marzena Skiba.

Wszyscy kierujący, którzy zostali zatrzymani podczas niedzielnej akcji, usłyszą zarzuty prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości, za co kodeks karny przewiduje do 2 lat pozbawienia wolności.

Komentarze wyłączone

Z kraju