Poniedziałek, 20 maja 202420/05/2024
690 680 960
690 680 960

Akcja CBŚ w Lublinie. Były bokser zatrzymany za kierowanie grupą przestępczą

Funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji przeprowadzili w Lublinie akcję, w której zatrzymali Dawida K. ps. Cygan. Ten były bokser, stał na czele grupy przestępczej.

Akcję zatrzymania 35-letniego Dawida K. przeprowadzili wspólnie funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji z Rzeszowa i Lublina. „Cygan” jest podejrzewany o kierowanie zorganizowaną grupą przestępczą, trudniącą się legalizacją kradzionych samochodów na terenie Unii Europejskiej. Zajmował się również wyłudzaniem podatku VAT i praniem brudnych pieniędzy.

Jak ustalili policjanci, Dawid K. był jednym z najważniejszych szefów grupy. Z zebranych do tej pory dowodów wynika, że członkowie grupy zalegalizowali co najmniej 15 samochodów skradzionych w Niemczech i Belgii. Były to głównie auta marki BMW. Do tego trzeba doliczyć 8 dostawczych mercedesów o wartości 3 mln złotych, jakie wyłudzono z jednej z wypożyczalni. Mundurowi odzyskali do tej pory 12 samochodów, które zostały już zwrócone niemieckim i belgijskim firmom ubezpieczeniowych.

Kierowana przez 35-latka grupa przestępcza, zajmowała się również wystawianiem nierzetelnych faktur i wyłudzaniem podatku VAT z tytułu wewnątrzwspólnotowych dostaw towarów. Funkcjonariusze ustalili również, że członkowie grupy prali brudne pieniądze z tego tytułu. – Wykorzystywali do tego szereg spółek – słupów, powoływanych tylko na potrzeby przestępczego procederu, między którymi krążyły faktury. Jak ustalili policjanci grupa wyłudziła co najmniej 11 milionów złotych. Przestępcy swoje zyski lokowali w budowę osiedla domków jednorodzinnych w Warszawie, by utrudnić organom ścigania wykrycie przestępczego procederu – wyjaśnia kom. Agnieszka Hamelusz z CBŚP.

Łącznie w tej sprawie zatrzymano 18 osób. Były bokser usłyszał już m.in. zarzuty kierowania grupą przestępczą. Sąd zadecydował o jego tymczasowym aresztowaniu na 3 miesiące. z kolei prokurator wydal decyzję o zabezpieczeniu majątku należącego do Dawida K. o wartości 5 mln złotych. „Cyganowi” grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

Jest to już kolejna wpadka byłego boksera. Wcześniej oskarżono go również za zorganizowanie i kierowanie grupą przestępcza, która kontrolowała i czerpała zyski z nierządu. Trzy lata temu rzeszowski sąd skazał go za to na 2,5 roku pozbawienia wolności.

Akcja CBŚ w Lublinie. Były bokser zatrzymany za kierowanie grupą przestępczą

(fot. CBŚP)
2016-06-01 09:59:19

14 komentarzy

 1. ani bokser ani gangster

  • Dokładnie. Parodia boksera i gangstera w jednym. Patrząc na te wszystkie nowinki o nim nie wiadomo czy się śmiać, czy bać, że tacy ludzie nie są zamykani odpowiednio wcześnie w zamkniętych zakładach.

   • ” Patrząc na te wszystkie nowinki o nim nie wiadomo czy się śmiać, czy bać, że tacy ludzie nie są zamykani odpowiednio wcześnie w zamkniętych zakładach. ”

    Tu można się zdziwić bo Kostecki kilka miesięcy spędził w Abramowicach. Wiem bo znajomy był tam w kwietniu i go spotkał. I prawdopodobnie z tego szpitala go zabrali 🙂

  • 2004-2005 − młodzieżowe mistrzostwo świata WBC
   2005 − mistrzostwo WBF
   2006, 2010 − mistrzostwo IBC
   2010 − mistrzostwo WBFed
   2010 − mistrzostwo WBC Baltic
   2011 − interkontynentalne mistrzostwo WBA

 2. w końcu wzięli się za tych bandziorów jeszcze niech przyjrzą się instytucjom finansowym tzn lichwiarskim gdzie biorą 20 procent odsetek za miesiąc

 3. Zwykły cygański frajerski pomiot…

 4. I prawidłowo. Zamknąć do klatki z resztą zombiaków nie wypuszczać aż zdechnie.

 5. dawid kostecki 😛

 6. Fajne portki, po starszym bracie.

 7. dlaczego ma wypikselowane tatuaże?

 8. Żaden problem. Kiedyś był w swego czasu w znanej dyskotece na pojezierzu, kozaczył i miejscowy chłopak, Marcinek, położył go w kilkanaście sekund. I był bardziej pijany od kOSTECKIEGO.

 9. Po prostu natura cyganów. Koty łapią myszy, ryby pływają, a cyganie kradną i oszukują. I tyle w temacie… a gdyby ktoś miał wątpliwości to pełną mentalność cyganów widać na Słowacji.