Czwartek, 22 lutego 202422/02/2024
690 680 960
690 680 960

Agroturystyka z naszego regionu laureatem prestiżowego konkursu

Po latach mieszkania w Lublinie, postanowili wyjechać na wieś. W małej wsi na Polesiu założyli agroturystykę. Teraz obiekt ten znalazł się w zaszczytnym gronie 12 najlepszych obiektów w kraju.

Zlokalizowana w małej miejscowości Babsk w gminie Urszulin Agroturystyka Polesie, położona u bram Poleskiego Parku Narodowego, znalazła się w elitarnym gronie jedynie 12 laureatów prestiżowego, ogólnopolskiego konkursu „Na wsi najlepiej”. Został on zorganizowany przez Polską Organizację Turystyczną, przy wsparciu Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Polskiej Federacji Turystyki Wiejskiej „Gospodarstwa Gościnne”.

Jest to już kolejne wyróżnienie dla tego gospodarstwa agroturystycznego, które posiada już najwyższą kategorię, trzy słoneczka, w ogólnopolskiej kategoryzacji wiejskiej bazy noclegowej. Ma też najwyższą kategorię, trzy listki, certyfikatu “Blisko Natury”, rekomendację Miejsce Przyjazne Rowerzystom a przede wszystkim wiele pozytywnych opinii od odwiedzających Polesie turystów.

Agroturystykę tworzą Anna i Grzegorz Gołoś, wraz z trójką ukochanych dzieci.

– Staramy się żyć powoli i z sensem. Nie lubimy gonitwy za wszystkim i za niczym. W pełni identyfikujemy się z tytułem konkursu „Na wsi najlepiej”. Sami mieszkaliśmy w mieście, ale od zawsze uwielbialiśmy wypoczywać na wsi. W naszym przypadku ostatecznie świadomie wybraliśmy wieś, jako miejsce do życia. I była to najlepsza decyzja jaką mogliśmy podjąć. To tu mamy niezwykłe krajobrazy, ciszę, spokój, życzliwych ludzi i przyrodę na wyciągnięcie ręki – mówi właściciel Agroturystyki Polesie Grzegorz Gołoś.

Jak tłumaczą, o miejsce na podium konkursu „Na wsi najlepiej” nie było łatwo. Kapituła konkursu w skład, której weszli zewnętrzni eksperci, przedstawiciele Polskiej Organizacji Turystycznej, Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Polskiej Federacji Turystyki Wiejskiej „Gospodarstwa Gościnne” oraz regionalnych organizacji turystycznych rozpatrzyła w sumie 115 zgłoszeń. Pod uwagę brano jakość oferty turystycznej, jej innowacyjność, dostępność dla turystów oraz powiązania z kulturowymi i naturalnymi zasobami wsi.

Ostatecznie wybrano 12 najlepszych zgłoszeń, po 3 w każdej z 4 kategorii, a wśród nich ofertę Agroturystyki Polesie.

– W konkursie Polskiej Organizacji Turystycznej zajęliśmy zaszczytne 2 miejsce w kategorii „Wypoczynek na wsi”, a naszą ofertę wybrano spośród 45 zgłoszonych w tej kategorii obiektów z całej Polski. Co ciekawe zostaliśmy wyróżnieni jako jedyni z województwa lubelskiego. Po raz kolejny okazało się, że to co robimy i jak robimy zdobywa uznanie w Polsce. Jesteśmy dumni i bardzo się cieszymy! Obiecujemy, że nadal będziemy się starali tworzyć z pasją, uśmiechem i sercem nasz dom otwarty dla Gości – dodaje Grzegorz Gołoś.

Gospodarze zapewniają swoim gościom przede wszystkim aktywny wypoczynek wśród natury Poleskiego Parku Narodowego. Powodzeniem cieszą się m.in. gra terenowa po najbliższej okolicy, wycieczki przyrodnicze po ścieżkach i szlakach Poleskiego Parku Narodowego oraz poleski birdwatching po kilkunastu pobliskich trasach ornitologicznych. Pomagają też w organizacji wycieczek rowerowych, zwłaszcza że obiekt posiada rekomendację „Miejsce Przyjazne Rowerzystom”, konnych gdzie tuż obok przebiega Poleski Szlak Konny, kajakowych, pieszych i nordic walking.

Na miejscu można się również dowiedzieć, co w okolicy trzeba koniecznie odwiedzić, uzyskać informacje turystyczne czy też wypożyczyć potrzebny sprzęt. Sama Agroturystyka Polesie to stylowy, całoroczny, drewniany dom z wygodnymi pokojami dla gości, usytuowany wśród poleskich lasów, jezior, łąk, pól i bagien. Tuż za oknem, w zależności od pory roku, można spotkać i obserwować wiele cennych gatunków zwierząt, w tym łosie, sarny, jelenie, bobry, bieliki, orliki krzykliwe, żurawie, bociany białe i czarne, czaple białe i siwe, dudki, żółwie błotne i wiele, wiele innych. Tu przyroda potrafi zawsze zaskakiwać i sprawia, że niesamowite przeżycia są na wyciągnięcie ręki.

– Cieszymy się, że nasza oferta, zyskała uznanie w oczach Kapituły Konkursu „Na wsi najlepiej”. Mamy nadzieję, że nasze ukochane miejsce na ziemi – Polesie – będzie zachwycać wciąż nowe osoby, dla których obcowanie z naturą stanowi prawdziwy wypoczynek i wytchnienie od codzienności – kończy Grzegorz Gołoś.

110

(fot. nadesłane)
2018-08-18 09:39:43

4 komentarze

  1. Sami siłacze ??? Kiedyś zatrudniłem takich do nakładania obornika końskiego .Po nałożeniu dwóch wozów spuchli że nie mieli sìły wody się napić i zrezygnowali z pracy a ja jak byłem młody sam 11 wozy obornika nakładałem i wywiozłem w pole przez 1 dzień i jeszcze wieczorem na panny pojechałem .

    • „a ja jak byłem młody sam 11 wozy obornika” – wozów jak już, to już wiem jakie to panny były, a raczej nie panny tylko hmm jak je nazwać, no penery spod remizy, zza stodoły, czy innego krzaka, wiejskie blachary

  2. To miało być pod ” psełdokibice”

  3. A gdzie zdjęcia

Z kraju

Polityka i społeczeństwo